RSS Feed

7.31.2009

Çfarë është puçrra fytyre - dhe si parandalohet.

A keni patur ndonjëherë puçrra fytyre? Shanset janë që keni pasur ose janë ende duke puçrra fytyre. Teens ato kryesisht janë të mallkuar, andaj me të paktën me një formë të butë puçrra fytyre. Por ajo që është puçrra fytyre? Puçrra fytyre, i njohur gjithashtu si puçrra fytyre vulgaris, ndodh kur të naftës dhe të vdekur qeliza të lëkurës dhe të formojnë një prizë pengore tuaj follicles ose pores. Tetëdhjetë e pesë përqind e të rinjve kanë patur të paktën një formë të butë puçrra fytyre. Gjatë pubertet rritur nivelet hormon të shkaktojë një rritje në prodhimin e naftës. Kjo rritje mund të naftës pastaj kombinohen me qeliza të lëkurës të vdekur dhe të shkaktojnë puçrra fytyre. Puçrra fytyre nuk diskriminojnë pse disa si të rriturit, sidomos gratë, kanë intermittent puçrra fytyre gjithë jetën e tyre. Çfarë është simptoma puçrra fytyre do të duken si te shumica e njerëzve? Ju ka shumë gjasa të shpërthimit të një njoftim whiteheads, blackheads ose pimples. Ato mund të ndodhë tuaj në fytyrë, e mbrapa, supet, apo gjoks. Whiteheads dhe blackheads janë bllokuar pores, ndërsa pimples kanë ndërtuar një bakteret-lart në kuadrin e bllokuar pores. Mëdha dhe të thella pimples quhen cystic lesions dhe mund të jenë krejt të dhimbshme dhe për të krijuar dhëmbëza. Çfarë është puçrra fytyre trajtimet do të përbëhet nga? Puçrra fytyre trajtimet varet nga ashpërsia e puçrra fytyre. Qëllimi është për të reduktuar ose eliminuar puçrra fytyre shpërthime dhe për të zvogëluar çdo dhëmbëza që mund të ndodhë me një shpërthim puçrra fytyre. Metoda e parë të trajtimit të fillojë me pastrimin është e butë me një sapun dhe ujë të ngrohtë dhe duke përdorur benzoyl peroksid. Kjo shpesh kontrolle dhe ndalon butë puçrra fytyre. Nëse kjo nuk reduktuar ose eliminuar puçrra fytyre epidemitë, do t'ju duhet të konsultoheni me një mjek në përpjekje më agresive tretmaneve. Mjek i porosis Maj antibiotikët kombinuar me rëndësi lokale benzoyl peroksid. Kjo rrit efektivitetin e trajtimit tuaj. Nëse nuk ka ende dhe përmirësimin e puçrra fytyre është e rëndë, e mjekut Maj rekomandojë Accutane si mjetin e fundit. Accutane ka të rralla por pala efekte serioze dhe është shumë e shtrenjtë. Një trajtim të ri është në dispozicion të Lehta Vala e terapisë. Ky trajtim ishte kohët e fundit të miratuar nga FDA dhe është i dobishëm në reduktimin dhe eleminimin e butë për të moderuar puçrra fytyre se nuk ka qenë të përgjegjshme ndaj trajtimeve të tjera. Çfarë është puçrra fytyre reduktimin gjëra që mund të bëni për të ndihmuar reduktuar tuaj simptome apo shpërthime? Gjërat mund të bëni për të ndihmuar reduktimin e juaj puçrra fytyre simptome janë spastrimit tuaj përballet me dy herë të përditshme duke përdorur një sapun të butë dhe të ujit të ngrohtë. Përdor tuaj të pastër, të zhveshur e larë duart tuaja në vend që të përballet me një shtupë. Energjik fërkim e lëkurës tuaj do të bëjë vetëm puçrra fytyre juaj më i keq. Ndiqni mjekut tuaj të drejtime plotësisht. Kjo do të ndihmojë për të siguruar që puçrra fytyre tuaj është reduktuar ose eliminuar. Çfarë është puçrra fytyre? Puçrra fytyre është një kusht që mund të shkaktojnë vështirësi të rënda të moderuar dhe vetëbesim problemeve, si dhe depresioni. Puçrra fytyre Nëse nuk është duke iu përgjigjur më pas trajtimit të kërkojë një trajtim që punon për ju ose lëkurën tuaj.

Cfare jane puçrrat ne fytyre me te Vertet?

Puçrra fytyre Shumica e prodhimeve të bëjë asgjë më tepër se paratë e mbeturinave. Imagjinoni shpenzimet qindra dollarë në krem dhe lotions vetëm për të gjetur të vërtetë ata nuk punojnë ose vetëm ju dha përkohshëm në reliev. Puçrra fytyre mbetet një problem serioz për një shumë të adoleshentëve dhe për disa edhe të rriturit. Puçrra fytyre shkatërron besimin, duke lënë një person dhe në depresion edhe vetëvrasjeje. Sidoqoftë, shpresoj se mbetet shumë për të se është i dëshpëruar sufferers. Puçrra fytyre, si shumica e problemeve të tjera të lëkurës, ekziston vetëm si një mesazh se diçka në brendësi të trupit nuk është e funksionimin si duhet. Kjo do të thotë puçrra fytyre nuk është me të vërtetë e problemit që keni për të sulmuar. Problemi qëndron diku tjetër në brendësi të trupit e cila prodhon simptoma të tilla si puçrra fytyre, blackheads dhe whiteheads. Për ta bërë këtë ide e lehtë për të kuptuar, për të marrë shembull mbrapa dhimbjen. Më të ulta prapa dhimbje tregon si një nga shumë simptoma të një mosbalancim të vitaminës C. Kur dikush ndjen këtë dhimbje prapa, mendimit të tyre të parë mund të jetë të përdorimin dhimbje vrasësit. Kjo mund të sjellin disa ndihmave, por do të kurrë nuk kurë e pasme dhimbje të njëjtën mënyrë mund të puçrra fytyre krem puçrra fytyre nuk shërim. E duke u pikë që shumica e njerëzve nuk i trajton të vërtetë shkaku i shpërthimit puçrra fytyre dhe kurrë nuk do të përjetojnë total relief nga e problemit. Me puçrra fytyre Gjithkush e di se kur ju ndalojnë përdorimin e i ditës lotions, puçrra fytyre juaj e mban vetëm të vijnë vetëm si e keqe si ajo e bëri para jush përdorur produktet por ju ende përdorin ato sepse ju mendoni që nuk ka asnjë mënyrë tjetër dhe kjo do të thotë shumë i biznesit për kompanitë që bëjnë të lotions. Këto produkte të thjesht të përpiqen të fshehin se sa tuaj puçrra fytyre kurë ajo vazhdimisht kështu që ju duhet të mbështetet në produktin e tyre për çdo reliev. Probleme të tjera me puçrra fytyre produktet më të Simptomet përfshijnë krijimin e re që ju duhet të merren me të tilla si lëkurë të thatë, lëkurë dhe kruhet. E vetmja mënyrë për të puçrra fytyre me efektivitet është shërim për të zgjidhur brendshme trupi juaj ka problem. Kur bëni këtë, ju mund të gjejnë jo vetëm tuaj puçrra fytyre, por probleme të tjera që ju kanë pasur në të kaluarën të fillojë të zhduken. Kur një i sëmurë puçrra fytyre puçrra fytyre kapërcen problemin e tyre, besimin e tyre nëpërmjet soars kulmit dhe ata nuk më ndjeni asnjë e emocioneve negative të tilla si hidhërimit, depresionit dhe frustrimin që dikur i lidhur me ne puçrra fytyre. Ai gjithashtu do të thotë shumë më shumë para në xhepin tuaj. Ai është Vlerësohet se afërsisht $ 100 milion është shpenzuar në vit në SHBA-në mbi të counter-puçrra fytyre nuk trajtimeve të shumë e përmendin miliona më shumë shpenzohen për recetë bazuar trajtimet alternative të mjeteve juridike dhe të tjera. Tani që ju e dini se çfarë është me të vërtetë puçrra fytyre, atëherë ju mund të të fillojnë të shikojnë për të vërtetë të shkaktojë dhe nga atje look për një shërim. Lajm i mirë është se shkaku i puçrra fytyre tani është themeluar.

Cila eshte menyra me e Popullarizuar per Mjekim te Pucrrave

Mënyra më e mirë për këtë unë mund të përgjigjem pyetjes është duke i dhënë mi llogari dorës parë. Si shumë të rinj të zhvilluar gjatë puçrra fytyre pubertet. Në mes të moshës 16 dhe 17 ajo ishte në të gjithë kohën e saj më të keq. I kishte blemishes tim në fytyrë, gjoks, supet, dhe më të ulët mbrapa. Gjatë tim njëzetat e hershme të mia të përballet me puçrra fytyre rënë, por unë ende ishte shumë i zënë ngushtë për të marrë time këmisha off. Puçrra fytyre i parë i trajtimit të gjykohen ishin disa nga popullor mbi counter produkteve: Clearasil dhe Neutrogena. Pasi ata nuk arritën shkova në një dermatolog. Ajo e përshkruara Differin dhe Tetracycline. Differin është një krem ju vihet në blemishes tuaj dhe Tetracycline është një tabletë që supozohet puçrra fytyre tuaj për të luftuar nga brenda. Gjashtë muaj më vonë as ndihmoi dhe në fakt unë mendoj se ata bënë puçrra fytyre im më i keq. Jo për të përmendur e tmerrshme pala efektet që erdhi me Differin. Ajo u përpoq të lëkurës nga tim deri në pikën ku ai vazhdimisht itched. Dikur më vonë e pashë Proactiv Zgjidhja infomercial në TV. Së pari, unë isha skeptik rreth urdhërimin atë. I kishte tentuar disa infomercial produktet në të kaluarën dhe ishte i zhgënjyer me rezultatet, por unë ishin përpjekur çdo gjë tjetër kështu që i dha një vazhdo. Shtatë muaj më pas isha praktikisht puçrra fytyre falas. Proactiv nuk punojnë dhe nuk vijnë të gjithë ata që janë me efekte anësore me recetë shumë barnave. Puçrra fytyre nuk është një çështje e madhe shëndetësore mënçur, por psikologjikisht kjo mund të jetë shkatërruese. Në një moment unë u bë i zënë ngushtë për të dalë në publik dhe si rezultat u bë i heshtur. Nëse ju mendoni që puçrra fytyre bën vetë ndërgjegjshëm, japin proaktiv provoni. E vetë-besimit ju kthehet lehtë paguan për shpenzimet shumë herë gjatë.

Çfarë është në dispozicion për Trajtim te Ashpër per puçrra fytyre

Ashpër puçrra fytyre mund të jetë e dëmshme për të hollë shtresa të lëkurës mbi ballin tuaj dhe të përballen. Ai gjithashtu mund të shkaktojë ekstreme acarim, që rezulton në plagë të hapura, mace e mbushur pores, dhe i neveritur dhëmbëza. Ky tip i puçrra fytyre se është mjaft e ndryshme të buta ose të moderuar rasteve. Puçrra fytyre Ashpër ka nevojë për vëmendje të menjëhershme të një kualifikuar dermatolog dhe familjes suaj practitioner. Ashpër ose puçrra fytyre akute mund të shkaktohet nga dy mjedisore gjenetik dhe variablave. Parandalimi dhe trajtimi janë të mënyrat më të mira për t'u marrë me këto raste. Rrallë bën ekstrem puçrra fytyre viktimë e lëkurës qartë deri të natyrshme, por në shumicën e raste, në fakt ajo KEQËSOHEN. Zakonisht një dermatolog do të rekomandojë një kombinim i krem i ditës si dhe me gojë drogës. Disa lloje të vlefshme të ndryshme përfshijnë antibiotikët, benzyl peroxides, Tretinoin, Adapalen dhe e fortë, por efektive Azelaic Acid. Antibiotikët dhe kjo mund të punojnë acid mrekullisht, duke sulmuar burimin e-inflamacion të baktereve të rreshtim fshikëz. Të tjera aktuale të drogës, Tretinoin, është thjesht një formë e vitaminës A që ndalesa e zhvillimit të comedones, ose i përflakur follicles flokëve. Përderisa kjo nuk ndalen domosdoshmërisht rritjen e baktereve, kjo është një mënyrë më të natyrshme të unplugging i bllokuar pores që shkaktojnë ndezje dhe lesions, duke lejuar përdorimin e ditës antibiotik krem për të punuar në kuadër të thellë të lëkurës. Një tjetër i drogës, që nuk është në mënyrë natyrale në të janë qasje të newer Retinoid format e drogës. Këto janë shumë të drogës të fuqishme në mënyrë që ata të punojnë. Ashtu si Tretinoin, këto droga, shpesh Tazarotene ose Adapalen, gjithashtu ndihmojnë për të luftuar me i paregjistruar zhvillimin e comedones ose comedo lesions. Këto droga, megjithëse jo në dispozicion mbi counter (OTC), të vijë në forma të ndryshme. Ngjashëm me OTC drogës, këto vijnë në një shumëllojshmëri të zgjidhjet, gels, lotions dhe krem. Yt dermatolog menjëherë do të dinë cila është e drejtë për llojin lëkurën tuaj urdhëroj dhe çfarë ai ose ajo beson se do të më në mënyrë efektive dhe për të luftuar hapur pores-off padëshiruar bakteret. Dermatolog zakonisht do t'ju kërkojë të cilat formojnë medication ju do të preferoni. Krem janë të mira për ata që ishin me të shtesë të ndjeshme të lëkurës, ndërsa gels dhe zgjidhje të tjera të prirura për të bërë lëkurën të thatë dhe të bëhen më të inatosur. Ai ose ajo Maj sugjeroni një ose të tjera në bazë të gjinisë dhe / ose nëse jetoni në një klimë të nxehtë dhe të lagësht. Në fillim, lëkurën tuaj Mund të duket dhe të ndjehen më keq me përdorimin e ilaçe të tilla të fortë. Nëse bëhet e padurueshme dhimbja apo në qoftë se ju zhvilloni një skuqje të lëkurës ose ekstreme skuqje të çfarëdo lloji, të i sigurt për të ndaluar përdorimin e produkteve dhe menjëherë të bisedoni me tuaj dhe mjeku dermatolog.

Çfarë duhet të dini Rreth puçrrave ne fytyre

Ka shumë lloje të ndryshme dhe me puçrra fytyre se ardhur shumë teori, mitet, dhe trajtimet. E saktë të shkaktojnë puçrra fytyre të mbetet një mister. Pse disa janë të prekur nga pores puçrra fytyre dhe të tjerët nuk janë, nuk është e njohur. Secili rast i është puçrra fytyre si komplekse si individ luftojnë atë dhe një trajtim që punon për një person të puçrra fytyre mund të mos punojnë në të tutë. Puçrra fytyre qartazi ka efekte fizike por ai gjithashtu mund të kenë efekte psikologjike, veçanërisht në adoleshencë. Shumica e të rinjve ndjehen tashmë i vështirë dhe të ndryshme, shtoni puçrra fytyre me barazim identifiably dhe ato janë të ndryshme. Shumica e të rinjve me puçrra fytyre priren të vlerësoj vetë kanë më të ulët, se shokët e tyre me lëkurë të qartë, dhe nuk janë përfshirë në shumë aktivitete si. Adult puçrra fytyre është në rritje dhe gjithashtu mund të jetë shumë e vështirë për t'u marrë me të. Për shkak të ndryshimeve që tonë nëpërmjet lëkurës shkon si ne pjekur, dhëmbëzim shpesh është më e keqe në të rriturit me puçrra fytyre se në adoleshencë me puçrra fytyre. Të rriturit me puçrra fytyre gjithashtu janë më pak të ngjarë se adoleshencë për të kërkuar trajtim për puçrra fytyre e tyre, duke i lënë ata të vuajë vetëm. Nëse jeni një i rritur me puçrra fytyre ose një të riu me puçrra fytyre, puçrra fytyre juaj ndoshta bie në një nga dy kategori kryesore, nxitëse ose puçrra fytyre puçrra fytyre jo-nxitëse. Nëse keni blackheads ose whiteheads, ose që të dy, atëherë i keni puçrra fytyre jo-nxitëse. Puçrra fytyre nxitëse mund të jetë pak e vështirë të identifikohen. Nxitëse puçrra fytyre karakterizohet nga papules, pustules, dhe në rastet më serioze, nodules ose cysts. Pasi të keni vendosur të cilën kategori bie në puçrra fytyre tuaj, ju mund të shqyrtuar mundësitë për trajtimin tuaj puçrra fytyre. Mbani në mend se edhe nëse ju kanë provuar disa puçrra fytyre trajtime të ndryshme pa dobi, ka gjithmonë diçka tjetër, në përpjekje për puçrra fytyre tuaj. Ka ri puçrra fytyre trajtimeve të ardhur deri të majtës dhe të drejta dhe të ardhshëm të ri puçrra fytyre trajtim mund të jetë ai që shkon drejtpërdrejt në punën tuaj duke sulmuar dhe duke lënë puçrra fytyre ju me lëkurën e qartë që ju keni për longed.

Cili eshte Shkaku kryesor tek puçrrat ne fytyre?

Shumica puçrra fytyre medikamente vetëm maskë e simptomeve të puçrra fytyre dhe bën asgjë për të ndaluar të vërtetë të shkaktojë puçrra fytyre. Kjo është arsyeja pse njerëzit blejnë produkte puçrra fytyre muaj pas muaj (vit pas viti). Dhe çdo herë që ndalojnë përdorimin e produktit puçrra fytyre do të kthehen përsëri dhe përsëri. Çka ju duhet të bëni është të gjeni atë që e vërteta të shkaktojnë puçrra fytyre dhe është ndaluar atë. So what's the real të shkaktojnë puçrra fytyre? Puçrra fytyre ndodh kur trupi juaj përmban më shumë se toxics tuaj veshkat dhe thellësi që ta largojë. (Veshkat tuaja të brendshme dhe janë të dy kanalet kryesore të eliminimit se trupi juaj toxics përzënë dhe mbeturinave përmes produkteve.) Këto mund të toxics akumulimin e depozituara yndyra e kimikateve të mëlçisë nuk mund të hequr ose mund të ketë një problem me yndyrë tretje, yndyrë akumulimit, ushqim alergji, apo edhe e akumulimit të hormoneve që prodhon trupi juaj. Pasi këto toxics ndërtuar, veshkat tuaja të brendshme dhe mund të merrni të mbingarkuara dhe deri i bllokuar, duke shkaktuar atë që të mos funksionojnë siç duhet. Kur ndodh që disa prej të ngarkesës do të jetë hedhur mbi tuaj mëlçisë. Një nga tuaj mëlçisë e roleve kryesore është që të grumbullohem metabolize përdorshëm në yndyrë të energjisë për trupin tuaj. Kjo do të thotë, të mëlçisë tuaj do të bëjnë disa nga veshka punën tuaj. Deri tani, mëlçinë tuaj të mbingarkuara dhe merr edhe ajo nuk do të punojnë me kapacitet të plotë. Çfarë ndodh kur tuaj gji, veshkat, mëlçinë dhe merr mbingarkuara? Kur të ndodhë që trupi juaj do të dëbojë toxins tuaj nëpërmjet mushkërive dhe lëkurës (tuaj eliminimin e kanaleve sekondare). Dhe kjo është puçrra fytyre kur ndodh. Kjo është kur lëkurën tuaj fillon të breakout. Por pavarësisht nga burimi toksike është se e shkaktojnë këtë problem, puçrra fytyre se është një shenjë e juaj të brendshme dhe veshkat janë të mbingarkuara me toxins, prodhimet e mbeturinave, apo hormoneve. Ajo është një shenjë se tuaj mëlçisë është i dobët në rritjen e aftesive e saj detoxification (dhe ajo do të vazhdojë të rritet i dobët nëse nuk e bëni atë që e merr të heqin qafe e toxics në trupin tuaj). Pra, nëse ju mendoni se puçrra fytyre është vetëm problem i juaj, mendoj se prapë, mëlçisë juaj, veshkat, dhe të brendshme janë të dobët duke marrë çdo herë që breakout.

Cilat janë më të mira të trajtimeve puçrra fytyre? Kjo varet

Më vjen keq që të jetë bartës i një lajm i keq, por nuk është e thjeshtë, si vetëm rreshtuar si puçrra fytyre trajtimeve më të mira. Kjo jo sepse nuk ka asnjë të mirë puçrra fytyre tretmaneve në dispozicion, krejt të kundërt në fakt, është se atje ka vetëm disa hapa për të marrë përpara se të vendosë të cilat janë më të mira për trajtimet puçrra fytyre puçrra fytyre tuaj. Jo të gjithë puçrra fytyre ka të njëjtin problem në mënyrë më të mirë dhe puçrra fytyre cures për një person mund të mos jetë më e mirë për një tjetër puçrra fytyre cures. Puçrra fytyre sulmeve njerëz të ndryshëm në mënyra të ndryshme. Për disa, kjo është vetëm një sulm i butë që do të jetë mjaft e kënaqshme menaxhohet me disa thjeshtë fytyrës spastrimit rutinat. Nuk kërkohet më shumë. Nuk ka nevojë për të kërkuar çdo puçrra fytyre trajtimet, sigurisht që nuk ka nevojë për të hetuar puçrra fytyre trajtimeve më të mira. Puçrra fytyre Për të tjerët mund të jetë një problem serioz të vërtetë. Puçrra fytyre serioze mund të jenë të mjaftueshme për të prodhuar scars cili, në qoftë se paperpunuar majtë, mund të jenë emocionale dhe psikologjikisht i hidhur. Këta njerëz sigurisht duhet aktive puçrra fytyre intervenimit, dhe më të mirë të tretmaneve në dispozicion puçrra fytyre. Si e dini se cila kategori ju jeni në? Konsultoni mjekun tuaj. Kjo nuk është gjithmonë e lehtë të dihet se a puçrra fytyre juaj është e thjeshtë duke kaluar një fazë e cila lehtë mund të kontrollohen, ose diçka që ka nevojë për ndërhyrje të rënda para është tepër vonë. Dhe mjeku juaj do t'ju tregojë më të mirë të puçrra fytyre tretmanet për nevojat tuaja individuale. Puçrra fytyre trajtimet më e mirë për ju. Dhe jo të gjithë puçrra fytyre medikamente të punojnë në të njëjtën mënyrë për të gjithë. Puçrra fytyre medikamente më e mirë për disa njerëz mund të mos punojnë në të gjitha për të tjerët. Ky është vetëm kjo është rruga, që të mos kufizohen në puçrra fytyre medikamente. Pra, shpesh, duke gjetur puçrra fytyre trajtimeve më të mira mund të jetë një proces i vështirë. Më tepër të rekomanduar trajtim mund të mos punojnë në të gjitha për ju, por edhe me punën tuaj shoku më i mirë. Kjo është e jetës, ju keni nevojë për të lëvizur në një tjetër, në përpjekje derisa ju të gjeni më të mirë të puçrra fytyre medikamente që punon për ju. Dhe mbani mend se puçrra fytyre isn'ta kusht se është shërimit nga një aplikim i thjeshtë i një puçrra fytyre medikamente. Puçrra fytyre nuk është e shërimit, është e kontrolluar, është e menaxhuar. Puçrra fytyre vendos për vetvete, kur është e përfunduar. Deri atëherë ju duhet të jetë aktiv në menaxhimin e tij. Pasi ta keni trup thotë "mjaft" atëherë është e gjatë. Deri më të mirë të puçrra fytyre trajtimet janë trajtimet që duhet të vazhdueshme si të domosdoshme. Mos prisni që të aplikoni vetëm një trajtim dhe "hej pasazh i shpejtë" jo më shumë puçrra fytyre. Na vjen keq, se nuk është e thjeshtë. Dhe i rritur puçrra fytyre? Cilat janë trajtimet më të mira për të rritur puçrra fytyre? Njëjtën përgjigje. Kjo varet. Më e mirë për të rritur puçrra fytyre trajtimet janë të njëjta si më e mirë puçrra fytyre tretmanet për adoleshentë. Ata janë trajtimet që punojnë për ju. Pasi keni parë doktorin tuaj, kishte kontrolluar puçrra fytyre tuaj jashtë, u përpoq në një apo më shumë derisa ju të gjeni një të tillë që punon, dhe më pas u vendos që në një të tillë. Atëherë ju keni gjetur më mirë TUAJ puçrra fytyre shërim. Dhe, një sugjerim përfundimtar, nuk sugjeroi puçrra fytyre blej një kurë, të aplikohet për një javë dhe presim që puçrra fytyre juaj do të jetë zhdukur. Nuk është e lehtë se. Aplikoni produktin për të paktën 2 ose 3 muaj, si më të gjatë ose të rekomanduara, para se të bëjë ndonjë gjykime. Puçrra fytyre merr një kohë të gjatë për të zhvilluar, dhe një kohë të gjatë për të kontrolluar. Edhe më e mirë puçrra fytyre tretmaneve në treg deri në një kohë mjaft të marrë në punë. Dhe kur ata të bëjnë kërkesë me saktësi si të rekomanduara. Pra, në mbylljen, cilat janë më të mira të trajtimeve puçrra fytyre? Shihemi mjeku, dhe pastaj provoni test derisa ju të gjeni një për ju. Shumica e tyre punojnë për disa, dhe asnjëri prej tyre nuk punojnë për të gjithë.

Mesome me Teper per puçrrat e Fytyres

Pak para mund të shpenzohen në kërkim për puçrra fytyre cures që punojnë. Ka kaq shumë produkte të vlefshme, që është e vështirë të dini për të cilat një e provoni. Ju provoni një produkti, vetëm që të jenë të pakënaqur, dhe pastaj kalojnë një shumë të holla në një tjetër sistem që pretendon se do të shërohem puçrra fytyre tuaj, vetëm që të jenë të pakënaqur përsëri. Kjo duket të jetë kurrë i dhënë fund një cikël të kërkoj një kurë, të menduarit e keni gjetur një kurë puçrra fytyre, pastaj duke zhgënjyer të gjithë përsëri. Problemi më i madh është se njerëzit nuk i japin puçrra fytyre cures kohë të mjaftueshme për të punës në fakt, nga njëra switching produkt të ardhshëm mbi një javë. Ajo mund të shkojë deri në tre muaj për një trajtim të puçrra fytyre puçrra fytyre kurë tuaj, dhe ju mund të bëni edhe njoftimin tuaj se puçrra fytyre duket se po bëheshin gjithnjë e më i keq përpara se të fillojë të bëhet më mirë. Dështimi për të ndjekur të njëjtin produkt drejtime është një tjetër problem i zakonshëm. Duke përdorur shumë puçrra fytyre e ilaçeve mund të jetë vetëm si një pjesë e madhe e jo si një problem mjaft duke e përdorur atë, duke shkaktuar lëkurën tuaj për t'u bërë inatosur. Problemi mund të mos jetë e puçrra fytyre cures. Shumë shpesh, njerëzit të varet vetëm në puçrra fytyre puçrra fytyre kurë për medikamente, kur në fakt e jetesës të tjera ndryshimet janë të nevojshme. Në shumë raste, trajtimet mjekësore puçrra fytyre nuk janë edhe nëse ju kërkohet që të gjejnë diçka tjetër në jetën tuaj është duke shkaktuar puçrra fytyre. Shumica e njerëzve nuk mendoj se përsa i përket asaj që është duke shkaktuar puçrra fytyre e në radhë të parë, duke u përqëndruar vetëm në thartim ekzistuese puçrra fytyre. Por, në mënyrë që të kurë për atë të mirë, ju duhet së pari të përcaktojë se çfarë është duke shkaktuar atë. Pastaj, ju do të keni puçrra fytyre shërim. Shkencë na ka treguar se puçrra fytyre është shkaktuar nga prodhimi i tepërt sebum. Me se provuar, varet nga ju, dhe ndoshta ofruesin tuaj të kujdesit shëndetësor, për të përcaktuar saktësisht se çfarë është duke shkaktuar trupin tuaj për të prodhuar sebum tepërta. Për më tepër e ilaçeve, ju duhet të shikojnë se si ju e kujdesit për lëkurën tuaj. Ju duhet edhe lavazhi i juaj të përballet me të paktën dy herë çdo ditë, të veshur grim stop - e cila shërben vetëm për të pengore pores tuaj edhe më shumë, pi shumë ujë, hanë frutave dhe perimeve të freskëta, dhe të ushtrojë së paku tri herë në javë. Shumë njerëz nuk e kuptojnë këtë, por ushtrojnë relieves stres dhe ndihmon toxins hiqni nga trupi nëpërmjet djersën. Të dy toxins stresit dhe të kontribuojë në puçrra fytyre, e cila është arsyeja që ushtron rregullisht në fakt mund të jetë një shërim për puçrra fytyre ju. Për më tepër, ju duhet të mbajnë flokët tuaja dhe duart tuaja off tuaj ballë. Flokeve dhe duart përmbajnë vajra që të kontribuojnë në puçrra fytyre. Squeezing ose popping puçrra fytyre pimples është një tjetër problem, sepse ajo të përhapet bakteret, dhe shpesh shkakton dhëmbëzim gjithashtu. Ju mund të keni alergji një ushqim që është duke shkaktuar puçrra fytyre tuaj. Nëse kjo është e rastit, një vizitë tek një specialist alergji, ushqime të përcaktimit se çfarë jeni alergjik ndaj, dhe eleminimin e atyre ushqimeve nga dietën tuaj do kurë puçrra fytyre tuaj në shumicën e rasteve. Shumë njerëz nuk e kuptojnë se ato kanë ushqim alergji, edhe pse shumica e të na bëjë të vërtetë, dhe në shumë raste, e vetmja shenjë se ekziston një alergji është, në fakt, një puçrra fytyre breakout! Making thjeshtë jetese ndryshimet mund të jenë më të mirë në dispozicion puçrra fytyre kurë për ju, dhe ju mund të jenë të habitur përzemërsisht në results - sidomos duke konsideruar se si se ndryshimet janë të vogla. Ju gjithashtu duhet të rrisë tuaj futje e vitamina A dhe E, pasi të dy i vitaminat nxisin të shëndetshme të lëkurës. Ju mund të marrin shtojcave, ose që janë të hanë ushqime të pasura me një ose dy nga këto vitamina. Ky ndryshim të vogël mund të ndihmojë gjithashtu për të parandaluar ose puçrra fytyre shërim. Megjithatë, në qoftë se bën këto ndryshime të vogla e jetesës, duke përdorur dhe mbi trajtimet counter puçrra fytyre nuk ofron një shërim për puçrra fytyre ju, mund të jetë e nevojshme për ju për të vizituar një dermatolog për të përcaktuar se çka do të punojë. Ka shumë tretmaneve në dispozicion që kanë provuar të jetë e efektshme puçrra fytyre cures. Ndërsa shumica e puçrra fytyre cures tuaj do të rekomandojë dermatolog mund të jetë i shtrenjtë, ata zakonisht janë edhe me vlerë të kostos. Përsëri, sigurohuni që ju japin trajtim kohë për të punuar, dhe ndiqni udhëzimet e dermatolog tuaj për përdorimin e ilaçeve.

Keshillat per puçrrat ne fytyre Kujdesi ndaj Lekure

Në kundërshtim me besimin popullor, puçrra fytyre nuk është shkaktuar nga pista pores ose të hahet çokollatë. Puçrra fytyre fakt është tepër e shkaktuara nga dhjamor gjëndra. Hormoneve në trupin ju shkaktojnë puçrra fytyre të paraqiten. Puçrra fytyre është jashtëzakonisht i zakonshëm në njerëz të moshave 12-24, kur hormonet tona janë shumë aktive për shkak të moshë e pjekurisë seksuale, por shumë njerëz vazhdojnë të kenë puçrra fytyre shpërthime të gjithë jetën e tyre. Puçrra fytyre mund të shfaqen në fytyrë, e qafës, gjoks, mbrapa, dhe supet. Ndërsa nuk është kërcënuese për jetën, puçrra fytyre dhëmbëzim dhe mund të shkaktojnë dhimbje emocionale për ata që vuajnë prej saj. Kjo është arsyeja pse lëkurë puçrra fytyre kujdesit është kaq i rëndësishëm. Shumë gjëra mund të shkaktojnë shpërthime pimples dhe zits. Alergjia, trashëgim, stresi, moti, menstruacion dhe mbi të lahet edhe mund të shkaktojnë puçrra fytyre. Ka shumë mënyra për të trajtuar puçrra fytyre. Për raste të butë për të moderuar, ekspertët rekomandojnë tuaj larja e përditshme dhe të përballet me dy herë pas ndonjë ushtrim. Ata gjithashtu rekomandojmë mbi counter puçrra fytyre produkte që përmbajnë përbërësit benzoyl si dhe peroksid salicili acid. Këto produkte mund të ketë disa efekte anë të djegies, skuqje dhe pezmatim, por shpesh edhe ulje ose zhduken me përdorim të vazhdueshëm. Puçrra fytyre i trajtimit është një industri multi-milion dollarësh industrisë, shkencëtarët dhe të dalë me mënyra të reja për të trajtuar pimples rregullisht. Për të moderuar copëtoj puçrra fytyre, është e këshillueshme që të konsultohen me një dermatolog. Një dermatolog mund të bëj diagnozë e problemit dhe ka shumë opsione për trajtim për të zgjedhur nga puçrra fytyre. Disa trajtime përfshijnë aktuale të përshkruara përdoren medikamente për trajtimin e juaj puçrra fytyre, dhe madje edhe antibiotikët oral, që të ndihmojë në uljen e puçrra fytyre shpërthime. Jo të gjithë do të marrin të njëjtin lloj puçrra fytyre trajtimet, dhe tuaj dermatolog mund rrobaqepës e trajtimeve të nevojat tuaja specifike. Duke pasur kujdes për lëkurën tuaj është mënyra më e mirë për të reduktuar pimples. Zgjidhni spastrimit produktet që nuk janë tepër të ashpër dhe të naftës janë të lirë. Të lahen tuaj përballet me pas djersitje rëndë. Për të rinjtë gra, përdorimi i makijazh mund keqësoj puçrra fytyre probleme, kështu që është një ide e mirë të marr kozmetikës që janë jo-comedogenic, sepse ata nuk pengore pores. Kurrë mos shko në gjumë natën pa larë tuaj ballë. Është gjithashtu e domosdoshme që ju të mos nguc ose një majë zits. Ju mund të tempted ta bëjnë këtë, por ajo mund të çojë në dhëmbëza. A nuk kalojnë shumë kohë scrubbing tuaj fytyrë, sepse ai mund të bëjë më keq puçrra fytyre. Është gjithashtu e mençur për të shmangur vënien në duart tuaja të përballet me shumë, për shkak të naftës në duart tuaja për të transferuar merr tuaj dhe të përballen me të mëtejshme mund të shkaktojë shpërthime. Pimples janë një pjesë e jetës për shumicën prej nesh. Ndërkohë që mund të mos jetë shumë ngushëllimi për dikend që vuajnë nga puçrra fytyre, ajo mund të ndihmojë për të vënë atë në perspektivë. Puçrra fytyre ndodh me të gjithë në një pikë në jetën e tij apo të saj. Lajm i mirë është se ka shumë produkteve në dispozicion për të trajtuar puçrra fytyre, puçrra fytyre të rënda dhe mund të përmirësohet duke parë një dermatolog. Puçrra fytyre kujdesin e lëkurës nuk duhet të jetë i dhimbshëm ose turpshme. Duke marrë kujdesin e lëkurës tuaj si dhe trajtimin e pimples me ato duket të shëndoshë e mirë dhe disa puçrra fytyre produktet, ju mund të shohin përmirësimin e përgjithshëm dhe të ndjehen të lëkurës tuaj .

Keshilla Për puçrra fytyre Korigjimi ne Shtepi

Puçrra fytyre lëkurës është një problem gjerësisht i njohur dhe me përvojë nga pothuajse të gjithë njerëzit tanë të rinj dhe sidomos të rinjve. Kur nuk është dhënë mjaft vëmendje dhe kujdes, puçrra fytyre në fakt mund të ju japin probleme serioze. Sot, mjekët dhe reklama na ofrojnë produkte të ndryshme që mund të ndihmojë zgjidhjen e brengave tona rreth puçrra fytyre. Megjithatë, është ende më mirë nëse ju mund të vërtetë shërim të përpara shohim konsultuar apo mjekun tuaj. Ka puçrra fytyre shtëpi në të vërtetë janë mjetet juridike që ju mund të gjeni dhe të përdorni brenda në shtëpinë tuaj ose kopsht tuaj. Të gjithë ju duhet të bëni është të dish se si ju mund të përdorni mjete juridike që puçrra fytyre shtëpi të themi përfundimisht lamtumirë tuaj puçrra fytyre shqetësohet. Kjo nuk është vetëm për dhëmbët tuaj! Nuk ka ende asnjë bazë shkencore as që gjetjet ende diskuton se si pasta e dhëmbëve mund të zvogëlojë në fakt, nëse nuk kurë, përhapjen e puçrra fytyre. Në të vërtetë, ajo është një nga më të përdorur gjerësisht puçrra fytyre shtëpi korrigjuar nga njerëzit! Ajo mund të jetë rezultat i një gjyqi dhe se zbulimi i bëri pastë dhëmbësh të shërbejë jo vetëm për pastrimin e dhëmbëve, por edhe si një shtëpi e pazakontë puçrra fytyre ilaç! Për të përdorur atë, vetëm se të aplikoni direkt në zits tuaj para se të flenë. Kjo besohet të ndihmuar kontrollin e ënjtje natës. Vetëm sigurohuni se nuk është e xhel por paste. I kripur-tharbem mënyrë të heqin qafe e puçrra fytyre Është provuar se në fakt më parë kripë mund të shërbejë si një ilaç puçrra fytyre shtëpi. Vetëm të përgatisë një zgjidhje kripe (kripe e shtimit të ujit të ngrohtë) lavazh tuaj dhe të përballen me atë dy herë me e përditshme. Kjo do të heqi të tepërt të naftës në fytyrë, e shkaku kryesor i pimples. Ju në fakt kanë një opsion për të shtuar uthull për të. Apliko atë drejtpërdrejt në zonën e prekur dhe të niset për 15-20 minuta. Fruity Procedurat Frutat janë patjetër jo vetëm për ushqim! Ata nuk janë vetëm të mira për të ushqyer të brendshëm, por mund të përdoret gjithashtu si shërim për periferik me problemet e shëndetit. Ju mund të përdorni në fakt disa prej tyre që të jetë shtëpia juaj puçrra fytyre ilaç! Një gjë mund ta bëni është të lulushtrydhe lë vendin e vetëm të prekur drejtpërdrejt në pjesë. Një tjetër është duke aplikuar të freskëta të përziera me lëng limoni ujit u rrit në fytyrë, duke e lënë atë aty për 15 minuta. Një aplikim të vazhdueshëm të këtij për 15 ditë besohet të ju japin rezultatet amazing! Në anën tjetër, terren lëvozhgë portokalli shtoi me ujë për të bërë një gur i çmuar artificial dhe aplikuar në puçrra fytyre gjithashtu mund të bëni të lira e të përballen me puçrra fytyre përsëri. Gëlqere e kombinuar me u rrit ujit është gjithashtu një shtëpi rekomanduar puçrra fytyre ilaç! Just tuaj aplikojnë atë në fytyrë dhe lëre për 15-20 minuta pastaj shpëlaj me ujë të ngrohtë. Lëng papaja apllied e bërë në fushën e prekura është një tjetër opsion i madh. Përveç kësaj, një gur i çmuar artificial bërë domate e pjekur është gjithashtu një zgjidhje efektive! Kjo është aq shumë shtëpi të madhe puçrra fytyre mjetet juridike për të zgjedhur nga! Fuqia e specieve bimore kundër puçrra fytyre Ashtu si fruta të përmendura më lart, ka herbs dhe bimë të tjera që gjithashtu provuar për të shërbyer si një e mirë në shtëpi puçrra fytyre korrigjuar. Ju mund të provoni methi (fenugreek) lë për të bërë një paste dhe zbatohen për të qëndruar në tuaj për të përballet me 10-15 minuta. Dy karafil hudhër e grimcuar aplikuar dy herë në ditë është zgjedhur një tjetër, vetëm të kesh durim me erë të fortë të këtij puçrra fytyre shtëpi ilaç! Një kombinim i magjistare te kalter, çaj dhe pemën e ëmbël kopër vajra esenciale vënë në ujë mund të japin rezultate të kënaqshme. Just gjithmonë llokoçit ose tundin para se të aplikoni për të swellings e dy ose tri herë në ditë. Përdor mbushje pambuku everytime ju vënë atë on.Aloe Vera gjithashtu është provuar të jetë e madhe si një shtëpi puçrra fytyre ilaç! Vetëm të bëjë një lëng nga ajo dhe të aplikojnë atë dy herë në ditë për shërimin e shpejtë tuaj lesions. Kastravec kurrë nuk do të jetë e listës për bukurinë regjim. Apliko një paste e atë si një maskë dhe lënë atë për 30 minuta. Një paste e rrepkë terren, si dhe terren susam fara gjithashtu janë shumë të mira opsionet kur thartim tuaj puçrra fytyre. Merrni atë në! Paste ose maskë për të aplikuar përballë nuk është vetëm rruga e thartim puçrra fytyre.

Si të zhdukëni puçrrat ne fytyre dhe në të njëjtën kohë! te kenaqeni!

Kush thotë se ju duhet të mbeturinave orë dermatolog në qendër të djegur dhe një vrimë në portofolin tuaj të kenë lëkurë puçrra fytyre lirë? Ja prova se si mund të bëjmë për të lira dhe njëkohësisht Have fun! A keni marrë ndonjëherë wondered pse kemi puçrra fytyre dhe madje edhe më shumë në mënyrën se si ne mund të shpëtoj puçrra fytyre? Ashtu si një qiramarrës i mbushur me morra, puçrra fytyre nuk paguan qiranë ju, as nuk kontribuojnë ndonjë gjë e dobishme për jetën tuaj. It does megjithatë bëjnë të kundërtën duke shkatërruar lëkurën tuaj dhe më të keq të të gjithë, ju vetë jetës shoqërore dhe respekt! Well, para embarking për këtë metodë të thjeshtë për të shkatërruar puçrra fytyre tuaj për të mirë, kemi nevojë të dimë armikun tënd. Ka dy shkaqe kryesore të puçrra fytyre dhe pjesa tjetër janë thjesht të mesëm. Para se ne mund të merret me ta, ne kemi nevojë për të kuptuar se çka janë dhe se si ata na prekë. Së pari, është shkaktuar nga puçrra fytyre imbalanced hormon prodhimit. Kur ishin të një të riu, trupi juaj ka filluar të prodhojnë një hormon të njohur si androgens, i cili aktivizon dhe stimulon gjëndra e naftës në lëkurën tuaj, duke rritur kështu prodhimin e naftës dhe sebum. Logjikisht, me përmasat e kufizuara të çdo pore dhe e vazhdueshme e fluksit sebum, merrni i bllokuar pores tuaj dhe ju mund të shikoni që prania e blackheads dhe pimples. Si që përhapet nëpër lëkurë, ai bëhet i njohur si puçrra fytyre vulgaris. Stresi në këtë rast vepron si një katalizator më shumë se sa një shkak. Por mos nënvlerësuar dëmet e stresit. Ajo që potencialisht mund të keqësojë puçrra fytyre një person ka. Tona të fshehta të armëve në eliminimin puçrra fytyre qëndron në det ujë. Uji i detit është formuar me një balancë të mineraleve në kripëra të tilla si natrium, magnez, kalium, kalcium chloride dhe bromides. Këto forma të mineraleve janë jetike në mënyrat e tyre përkatëse për puçrra fytyre trajtim. Magnez ul stresin dhe mbajtje të ujit, pengimit të plakjes dhe soothes e sistemit nervor. Kalciumit pengon rritjen e ujit mbajtjes ndërsa qarkullim. Kalium ekuilibrave lagështi lëkurës dhe të nivelit të mineraleve replenishes humbur të fuqishme në aktivitetet. Shtangëti Bromides lehtësuar muskujve dhe tensioneve, duke eleminuar stresin, i cili është një faktor kontribues i madh për të puçrra fytyre. Së fundi, është një përkrahës natriumi për sistemin imun funksion. Të gjitha këto të veprojë si një mbrojtje natyrale për trupin tuaj kundër çdo puçrra fytyre breakouts. Pra, si mund të aplikoni ne pushtetin e uji i detit dhe për të ushtruar tuaj puçrra fytyre kusht, përgjigjja është e thjeshtë. Just kokë poshtë për të më e afërt e plazhit dhe të keni një notuar! E vetmja gjë që duhet të jetë i kujdesshëm është djegie nga dielli. Prandaj, vetëm të dalin në krye të mëngjes: 9-11, ose në mbrëmje 5:30-6:30. Ju mund të filloni të njoftimit efektet e këtij trajtimi pas tuaj PARA notuar! Dhe ju do të jetë i habitur se si lëkurën tuaj të butë është bërë. Sa më shumë të fuqishme tuaj duke notuar dhe ju më shumë punë e lodhshme, aq më shumë do të lëkurës tuaj pastrohen. Ky është një veprim të dyfishtë spastrimit djersën tuaj si e shtyn impurities off lëkurën tuaj, e cila nga rruga nuk është më i bllokuar pasi uji i detit të copëra washes away! Përveç kësaj, të mineraleve në seawater depërtojnë e pores të bëni disa thellë pastrimin e lëkurës, ndërsa të gjithë ju jeni duke fun not!

Si ta fshijeni Lekuren tjuaj për të lehtësuar puçrrat ne fytyre

Brushing lëkurën tuaj ose me një furçë për rroba të shkëlqyer është një mënyrë për të përmirësuar pamjen e lëkurës tuaj. Nëse keni puçrra fytyre, brushing kjo do të ndihmojë për të eleminuar toxins nëpërmjet lëkurës dhe të reduktojë toxins se grumbulluar në puçrra fytyre tuaj. Brushing tuaj dhe lëkurë të thatë, ndërsa vetëm para marrjes së një dush është një mënyrë për të stimuluar rrjedhën e lëngshme përmes sistemit limfatik dhe rritja e qarkullimit të gjakut. Ai ka gjithashtu edhe përfitime të tjera: Heq dhe brushes larg thatë vdekur qelizave që mund të pengoj tuaj lëkurës T'i pores Fillon lejuar ju që të sekretohet toxins më të sigurtë Aktivizon e nerva pranë krye të lëkurës tuaj, duke e bërë lëkurën tuaj të punës më të mirë Ajo stimulon anije e vogël e gjakut afër lëkurës tuaj dhe sjell më shumë ushqyesve dhe acid neutralizing mineraleve në lëkurën tuaj Përmirëson shëndetin tuaj të përgjithshëm që prej lëkurës duhet eleminuar afër 2 £ e mbeturinave tuaj nëpërmjet pores. Nëse praktika e thatë ose me lagështi brushing lëkurën tuaj, ju do të shihni përmirësuar bukurinë dhe në shëndetin e lëkurës tuaj. Gjithashtu mund të pastroj lëkurës tuaj gjatë tuaj dush dhe kjo është mënyra për të bërë I like it. Ka dy lloje të ndryshme të brushes se janë të dizajnuara për lëkurë të thatë brushing. Një furçë natyrore tërbohem Loofah me një kohë që të trajtojë Kur ju filloni unazë për herë të parë, dhe të bëjmë atë softly butë lëkurën tuaj deri sa të ketë dorë të parë të përdorë për të ndjenjave. Nëse nuk keni qenë brushing dhe scrubbing lëkurën tuaj, atëherë ju mund të ketë disa efekte të shkaktuara nga pala zgjim toxins. Shkak brushing lëkurës promovon nëpërmjet lëshimit të toxins lëkurës, doni të bëni ju nuk jeni i sigurt kaps, përndryshe ju do të fillojë të lëshojë shumë të toxins nëpërmjet lëkurës. Një fjalë e kujdes: furçë vetëm një herë në ditë dhe nuk prek shumë e fortë. Tepruar stimulon brushing mbi lëkurë dhe mund të prodhojnë efekte të padëshiruar palë. Por, këtu është si të thatë furçë lëkurën tuaj para se të marrin një dush, Filloni me ëmbël dritën kontakt qarkore mocionet tuaj në ballë. Nëse ju keni të rënda puçrra fytyre bëni këtë masazh të butë me të nxehta të përballen me një peshqir të pastër dhe nuk përballen me furçë tuaj. Gjithmonë furçë vetëm në drejtim të zemrës tuaj. Nga këmbët e lart, mbledh në drejtim të zemrës. Në të qafës, furçë poshtë në drejtim të zemrës. Pasi ta përfundojë brushing, rreth 5 minuta, të marrë një dush për të hequr të vdekurit dhe të vjetra të lëkurës. Çka të bëj është të përdorni një loofa në dush me sapun dhe furçë tim lëkurë si të përshkruara më sipër. Kjo është një mënyrë për të gentler furçë lëkurën tuaj dhe ju del me të larë gara hipizimi të lëkurës në të njëjtën kohë. Trupin tuaj Brushing zvogëlohet sasia e toxins se të arrini fytyrë dhe mund të ju ndihmojë që të heqin qafe ose për të parandaluar puçrra fytyre.

Si ti Zbusni puçrrat e Fytyres suaj?

Puçrra fytyre sjell probleme të mëdha të të rinjve. Puçrra fytyre të rinj që kanë të ndjehen të izoluar, shëmtuara, dhe të pasigurta. Kush nuk do të sheh kur kudo, vetëm e qartë skinned njerëzit janë vënë në piedestal. Ju u përpoq puçrra fytyre çdo produkt në treg, por asgjë nuk duket për të punuar. Në këtë pikë, ju mendoni se jeta juaj shoqërore është i dënuar, por sepse nuk i prish qejfin puçrra fytyre nuk do të qëndrojnë përgjithmonë nëse ju e duhur për të marrë veprime të hershme. Hap i parë për të marrë është për të kuptuar se çka është me të vërtetë puçrra fytyre dhe nga atje mund të marrë veprimet e nevojshme në thartim ose të paktën të zvogëloni puçrra fytyre problem. Puçrra fytyre është termi për mbyllën pores (whiteheads dhe blackheads), pimples, dhe më të thellë gunga (nodules) që ndodh në fytyrë, e qafës, gjoksit, shpinës dhe pjesën e sipërme të armëve. Puçrra fytyre është shkaktuar nga ndërtuar e tepërt të naftës dhe të vdekur në një pore të lëkurës. Shkaqet e kësaj janë hormonet natyrore, i bllokuar dhe bakteriet e lëkurës. Të fillim të puçrra fytyre ndodh mes moshës dymbëdhjetë të shtatëmbëdhjetë. Gati të gjithë të rinjtë kishin puçrra fytyre. Shumë prej tyre jo recetë përdoret për të lehtësuar trajtimet puçrra fytyre por më shumë se 40% e të rinjve në mes të tyre adoleshencë kanë puçrra fytyre raste të rënda. Normalisht larg atë kalon në njëzetat krye të. , Pastaj përsëri, ka shumë raste ku puçrra fytyre fillon apo vazhdon në moshë madhore. Është interesante të përmendet që edhe pse të rinjtë janë njerëz të cilët kanë më shumë gjasa të rënda puçrra fytyre, nuk konsultohen dermatologists sa më shumë gra të reja të bëjë. Por pastaj përsëri, janë gra të reja kanë më shumë gjasa të parregullt për shkak të puçrra fytyre hormonal ndryshime gjatë ciklit menstrual, ose për shkak të prodhimeve kozmetike që përdorin. Ky lloj puçrra fytyre Maj hidhëroj edhe gratë në moshë madhore. Përfundimtar pyetje tani është se si do you reduktuar puçrra fytyre? Njohja e fakteve që demaskoj mitet dhe idetë e gabuara rreth puçrra fytyre ju mund të ndihmojë në lehtësimin tuaj puçrra fytyre problem. Miti 1: puçrra fytyre shkaktohet nga higjiena e keqe. Kjo mund të jetë e vërtetë, nëse ju nuk e larë në tuaj të përballet me të gjitha. Por nëse për të shpeshta dhe të fuqishme të lahet, patjetër se do të shkaktojë dhëmbëza të cilat do të përkeqësohet puçrra fytyre. Qasja më e mirë është që të përballet me të butë e larë dy herë në ditë me sapun të butë dhe të përdorni të përshtatshme puçrra fytyre pas trajtimit. Miti 2: puçrra fytyre është shkaktuar nga dietë. Studime shkencore debunked këtë kanë gjetur se nuk ka asnjë lidhje ndërmjet ushqimit dhe puçrra fytyre. Miti 3: puçrra fytyre është shkaktuar nga stresi. Stressors nuk janë faktorë të rëndësishëm në puçrra fytyre. Vetëm të rënda theksojnë se ka nevojë për ilaçe mund të shkaktojnë puçrra fytyre si pala efekte. Miti 4: puçrra fytyre është vetëm një sëmundje kozmetike. Puçrra fytyre bën njerëzit shohin se si të ndikojë por nuk ka asnjë kërcënim serioz për shëndetin fizik. Megjithatë, mund të rezultojë në puçrra fytyre serioze dhëmbëza të cilat mund të ndikojnë në mënyrën se si këta njerëz jetojnë jetën e tyre. Miti 5: Ju thjesht duhet të lejojmë puçrra fytyre drejtuar kursin e saj. E vërteta është, puçrra fytyre mund të pastrohen duke përdorur deri puçrra fytyre produkteve të disponueshme në treg sot. Në qoftë se ata nuk punojnë për ju, pastaj të përpiqet ta parë një dermatolog. Sipas Thiboutot (2000), kurë e ditur puçrra fytyre qëndron në tre gjëra: * Kjo rezolutë për shërim puçrra fytyre merr kohë; * Kjo punon për atë që nuk mund të punojë për një tjetër; * Dhe se ndihmën e një dermatolog mund të jenë të nevojshme në qoftë se të gjitha veprimet që ju duhet për shërim tuaj puçrra fytyre dështojnë. Përkujtoni se puçrra fytyre përgjigjet edhe në fillim të mjekimit. Pra, për të parandaluar dhëmbëzim keni puçrra fytyre trajtohet sa më shpejt të jetë puçrra fytyre fillon e shfaq tuaj deri në ballë.

Si mëlçia ndikon ne puçrra fytyre

I mëlçisë është përgjegjës për detoxifying të gjakut si ajo vjen nga dy pika, mushkëritë, dhe sistemit limfatik. Sapo detoxified, ky gjaku shkon në tërë trupin tuaj për të siguruar tuaj me oksigjen dhe qelizat digested ushqyesve. Për shkak se ju hani, frymë, dhe të krijojë kaq shumë toxins, mëlçinë e ka të vështirë neutralizing këto toxins. Nëse jeni kaps, kjo e vë një ekstrem të ngarkesës toksike tuaj mëlçisë, e cila përfundimisht rezulton në nxjerrje e këtyre toxins tuaj nëpërmjet lëkurës dhe të përballen. Excessive toxins vijnë nga tuaj nëpërmjet lëkurës mund të çojë në puçrra fytyre dhe çrregullime të tjera të lëkurës. Të gjitha qelizor hedhurinave, të përdorura deri hormonet, dhe të tepërta janë hormonet e thyen të mëlçisë tuaj nëpërmjet sistemit limfatik. Pasi në të mëlçisë, të mëlçisë fillon procesin e detoxifying. Nëse e mëlçisë është i mbingarkuar me toxins, ajo do të fillojë për të ruajtur këto toxins në qelizat e veta, në qelizat e organeve tuaj, në tuaj joints, në lëkurën tuaj, ose ndonjë vend tjetër ku është e dobët në trup. Hormoneve, të tilla si androgens që nuk janë neutralized nga mëlçisë, mund të kthehet në të gjakut, e hyni në qeliza të lëkurës ku mblidhem dhe shkaktojnë një mbi prodhimin e sebum se do të futen në flokët fshikëz. Kjo mund të shkaktojë mbi prodhimin puçrra fytyre. Ushqimi i mirë fibër e përditshme mund të mbani dy pika të pastër dhe pa kapsllëk. Fibër kurth tepërt mund të hormoneve dhe për të parandaluar ato që të reabsorbed në gjakun tuaj nëpërmjet dy pika juaj mure. Nëse ju jeni një tipike hamës, atëherë më shumë gjasa ju kanë mbijetuar në vjeturina ushqimore. Sasia e kimikateve toksike dhe jo-ushqimore additives që janë në ushqimin që ju hani accumulates tuaj në zorrë e trashë, mëlçinë tuaj, gjaku yt, dhe në të përballen me tuaj si toxins që ka nevojë të neutralized dhe eleminuar. Të gjitha Hedhurinave ushqim dhe të përpunuara ushqimore është e dëmshme për shëndetin tuaj dhe të përballen me tuaj. Pasi ta keni ndaluar ndëshkimin e vetes dhe duke e detyruar trupin tuaj toksike të procesit të produkteve ushqimore, ju do të ketë një shans për dy pika juaj e pastrimit, të mëlçisë, të gjakut dhe të blemished përballet me kushtet e juaj. Një gjë tjetër, kur është i mbushur plot e mëlçisë dhe e dobët, ajo nuk prodhon aq sa duhet bile. Bile tuaj është i nevojshëm në zorrë të vogël për të ndihmuar permbledhje yndyrë dhe për të promovuar dy pika të mirë shëndetësore. Në dy pika tuaj, bile ju ndihmon për të aktivizuar peristaltic veprim dhe kështu parandalon kapsllëk.

Si të veshkave, mushkërive, sistemit limfatik dhe të ju puçrra fytyre

Qëllimi i të dy veshkat është në filtrin e ujit në gjakun tuaj si gjaku kalon nëpër veshkat. Rreth 4 gallons të ujit janë të filtruara çdo ditë, por vetëm rreth 3 pints po u largua si urinë. Alkooli dhe sheqer janë më të dëmshme të veshkave pasi ata vrasin qelizat e veshkave dhe dobësojë funksionin e veshkave. Uji i madh është mënyra se si e mban organi toxins nga akumulojnë në trup dhe lëkurë. Ju duhet të pini shumë ujë të pastër në mënyrë të përditshme veshkat mund t'i heqin toxins dhe ushqyesve të tepërta, vitamina, minerale dhe nga gjaku. Kur ju pini mjaft ujë, të lëkurës nuk duhet të veprojë si një filtër të tepërta nga filtri i mbeturinave nga gjaku pasi është qenë filter dhe excreted, si urinës, veshka nga tuaj. Uji është gjithashtu e nevojshme për ta mbajtur lëkurën tuaj të lagësht. Uji në shtresa lëkurë ndihmon për të mbrojtur lëkurën nga bakteret dhe toxins që të përpiqet të miratojë në lëkurën tuaj. Sa më shumë lëngje të freskëta dhe ju pini sa më shumë fruta ose perime hani ju, e më pak ujë që ju nevojitet të pini. Të gjitha të përmbajnë shumë lëngje ujë i distiluar, i cili kontribuon për ujë kërkesën tuaj të përditshme. Pirja e sodas dhe pijeve të tjera që kanë të sheqerit nuk mund të llogariten si ujë. Mushkëri Ju keni dy sacs madh që quhen tuaj mushkëritë. Si ju pëshpërit në ajër, të shkul mushkëritë e oksigjenit nga ajri, i cili është kapur nga gjaku yt, mposhti të mëlçisë tuaj, lëvizi në zemrën tënde dhe pastaj u zhvendosën në të gjitha pjesët e trupit tuaj. Si ju nxjerr frymën, mbeturinave dhe dioksid karboni janë shtyrë jashtë nëpër gojën. Your oksigjen qelizat përdorin për të krijuar energji për ju për të jetuar me. Ju duhet të energjisë për çdo lëvizje e bën trupin tuaj. Oksigjen është përdorur edhe për të neutralizoj toxins, mbeturinave dhe sëmundjeshkaktues. Sa më shumë toxins, acid mbeturinave dhe pathogens keni në trupin tuaj, aq më e oksigjenit është përdorur deri në asnjanësoj tyre. Kjo do të thotë se ju do të keni më pak oksigjen për qelizë, të organeve dhe funksioneve të tjera të trupit. Nëse eliminimin e kanaleve të tjera janë të dobëta dhe të mbingarkuara, të mushkërive të mbingarkuara gjithashtu do të bëhet duke u përpjekur të heqin qafe e mbetjeve toksike të kanaleve të tjera nuk mund të heqin qafe. Kur bëhet mushkëritë tuaja të mbingarkuara me toxins ose bëhen të dobëta, më të mbeturinave qëndron në trup, duke e bërë trupin tuaj më shumë helmuese, acidic dhe të ndjeshme ndaj sëmundjeve dhe infeksioneve. Nëse keni veshka dobësi, dobësi e mëlçisë, mushkërive dobësi gjasa më së shumti ju do të keni lëkurë çrregullimeve si ekzemë, psoriasis, puçrra fytyre, dhe shumë lloje të tjera të lëkurës çrregullimeve. Limfatik Sistemit E sistemit limfatik është pjesë e sistemit të imunitetit. Ajo përbëhet nga një seri tubes, të mëdha e të vogla, që të mbulojë tërë trupin tuaj. Nëpërmjet këtyre tubes një rrjedhje të lëngët bardhëllemë quajtur limfë. Që ky sistem nuk ka një pompë, e limfë është shtyrë përmes tubes nga trupi juaj e lëvizjes ose ushtrim. Limfë të lëngshme rrethon trupin tuaj të gjitha qelizat dhe është përgjegjës për sjelljen tuaj të ushqyesve nga qelizat e gjakut dhe për të lëvizur larg toxins që të dalë e qelizave. Toxins dhe që janë në pathogens tuaj limfë të lëngshme janë lëvizur në limfë nyje. Në limfë nyje, kjo çështje është toksike në neutralized parrezikshëm kimikateve dhe pastaj u zhvendos në gjak dhe janë eliminuar nëpërmjet kanaleve të tjera të eliminimit. Limfë e lëngët është e përbërë nga electrolyte mineraleve të tilla si natrium, kalium, kalcium fosfor, dhe chloride. Pra fortë limfë lëngshme është ndërtuar kur hani frutave dhe perimeve. Kur të bëhet limfë nyje përshkuar me mbetje toksike dhe nga qelizat e gjakut, të bëhet i përflakur dhe ata nuk mund të mbajnë në trup pa toksike çështje. Tepërt mbetjeve toksike accumulates në limfë të lëngshme kur trupi juaj nuk ka aq electrolyte mineraleve të neutralizoj këtë acid mbeturinave toksike. Tani, trupi juaj është një acid dhe do të konsiderohet të ketë një kohë të vështirë luftën kundër infeksioneve, kudo që të ndodhë, duke përfshirë tuaj ballë. Kur bëhet limfë sistemit dobësojë, ajo nuk është në gjendje të çhelmoj toxins dhe ato në rrugët e gjakut të mëlçisë, ku pritet të pastër e gjakut. Duke ju limfë sistemin e fortë është e rëndësishme për ta mbajtur lëkurën tuaj të lirë nga blemishes, lëkurë çrregullimeve, ekzemë dhe puçrra fytyre.

Si qëndrim mendor dhe tretje ndikojë ne puçrra fytyre!

Puçrra fytyre është një shprehje e toxins në organizëm që nuk janë lëshuar përmes kanaleve normale e eliminimit, në mënyrë që ata të dalin nëpërmjet lëkurës. Që nga qëndrimi mendor dhe mendimet nuk mund të jetë e ndarë nga trupi, mendimet dhe ndjenjat janë gjithashtu duke u shprehur si puçrra fytyre. Negativ mendimet dhe ndjenjat e të prodhojë kimikate që janë toksike acids. Ashtu si acids toksike të krijuara në zorrë e trashë, e toksike mendimet e nevojshme të eliminohet përmes eliminimit të 5 kanalet Puçrra fytyre mund të jetë një shprehje shtypur kaluarën përvojave traumatike. Si fëmijën ju kur ishin të ekspozuar ndaj përvoja që ju trullos - konstant mendor, fizik, seksual ose abuzim, ju jap atyre. Deri tani si një i rritur, si dobëson sistemin mbrojtës tuaj, ju nuk jeni në gjendje të plotësisht këtë informacion të shtypur, kështu që bëhet e shprehur si puçrra fytyre ose çrregullime të tjera të lëkurës. Sigurisht, këto përvoja të shtypur mund të shprehet si të sëmundjeve të tjera. Puçrra fytyre mund gjithashtu të jetë e lidhur me emocion të frikës apo ankthi. Ajo mund gjithashtu të jetë një shprehje e mbajtjes së vjetër onto shitës droge apo kujtime të pakëndshme. Kjo është një mënyrë e mbajtjes së mbi të dhe varrosje e shitës droge ose toksike kujtesën tuaj në ballë. Është kujtimet se këto janë duke u përpjekur të sipërfaqësore dhe, në një mënyrë të zakonshme, duke i kërkuar që ju të përballet me ta. Shumë herë, ju dhe njerëzit e tjerë mund të mos duan të kujtoni ato apo marrëveshje me ta. Për të merren me ta kërkon një shumë të forta dhe anët e dobëta ndihmë nga një psychotherapist. Acid stomak Stomaku juaj përdor Hydrochloric acid (HCl) proteinike të prishen. Ai ka gjithashtu edhe shumë funksione të tjera, * Vret pathogens dhe microbes dhe nuk lejon që ato të hyrë në zorrë e trashë dhe të gjakut * Kontrollet e adsorption e B12 * Kontrollet e adsorption e kalciumit hekur zink, bakër, magnez dhe më komplekse vitamina B - * Kontrollet e adsorption e vitaminë C * Krijuar dispepsi * Ndalon kapsllëk Kur ju kanë nivel të ulët HCl gjasat janë se do të jeni të ndjeshëm ndaj getting puçrra fytyre. HCl mund të rritet duke përdorur një enzimë që ndihmon tretjen e ushqimit që përmban HCl. Pankreatik Enzymes që ndihmon tretjen e ushqimit Kur të hani ushqim kalon barkun e vogla dhe të hyjë në zorrë, e lëshon pankreas që ndihmon tretjen e ushqimit dhe enzymes bikarbonat të plotë për të ndihmuar procesin e ndihmon tretjen e ushqimit. Bikarbonat i ndihmon për të reduktuar acid në forcën e ushqimit që vjen nga stomaku. I ndihmon tretjen e ushqimit enzymes permbledhje karbohidratet, fats, dhe proteine. Kur pankreas humbet efikasitetin e saj dhe fillon të lëshojë më pak enzymes që ndihmon tretjen e ushqimit, siç është ushqimi më pak digested. Kjo rezulton në arritjen e më shumë ushqim i pamenduar e zorrë e trashë. Kur kjo ndodh, e pamenduar ushqimi, nëse ajo qëndron në dy pika të gjatë në të, bëhet një burim për çështje kalbur dhe materiale toksike. Kjo mund të merrni materiale toksike në gjakun tuaj dhe të shkaktojnë përçarje të tilla si lëkurë puçrra fytyre. Pankreas i shëndoshë, i cili siguron që ndihmon tretjen e ushqimit lëngje e nevojshme për të permbledhje e hani ushqim, është i nevojshëm për lëkurë të shëndetshme dhe për eliminimin puçrra fytyre dhe lëkurë të tjera sores dhe eruptions. Kur të keni puçrra fytyre lëkurës ose sëmundje të tjera, ata janë të krijuar, kur ka një bilanc-në në trupin tuaj dhe që përfshin shumë të ndryshme dhe organeve të trupit proceset dhe sistemet - mendimet tuaja, tretje, mëlçisë, veshkave, sistemin limfatik, mushkëritë, dhe pankreas .

Si mund te Pajtohem me puçrrat e Fytyres sime?

Puçrra fytyre mund të shkaktohet në adoleshentë vetëm nga aspekti hormonal e të qënit një fatkeqësi dhe gjenetikë (se stinks!) Shumica e produkteve në treg vetëm nuk punojnë. Në qoftë se ata punojnë, që unë jam duke shkuar për të të treguar ty është ndoshta disa nga elementët në puçrra fytyre produkteve. Për të përballet me të pastër tuaj: Ju mund të përdorni bollgur dhe shtoni ujë. Rub tuaj në këtë fytyrë dhe le të ulen për 15 minuta. Bollgur natyrore është një astringent se dries lëkurë. Shpëlaj me ujë. Merr një shishe spray ose të përballen me një çikë tuaj me uthull të bardhë ose apple sidër uthull. Pastaj, nëse doni të, ju mund të cekje disa hidrogjen peroksid pas. Nga kruarje pimples ju mund të shkaktojë një infeksion në mënyrë që peroksid hidrogjeni ndihmon. Dhe ndalen prekja e flokëve tuaj dhe të përballen gjatë ditës. A këtë trajtim të paktën 2 x në ditë. Këtu janë trajtimet e tjera ju mund të përpiquni të. Pasi ta lavazh tuaj me të përballen me një sapun si Aveeno, përdorni një pambuk të pastër topin naftës nga lëkura me këtë astringent ftohjes. Duke përdorur Neosporin - Dad Neosporin pak mbi pimples dhe blemishes. Antibiotik i ndihmon të qartë deri puçrra fytyre. Phillips' Qumësht i magnezi. Duke përdorur këtë si një maskë fytyre ndihmon thahet e tepërt nga vajrat tuaj fytyrë, dhe dabbing atë në pimples për të reduktuar dhe skuqje të shpejtojë shërimin. Duke përdorur ReaLemon. Rub ReaLemon e lëng limoni mbi blackheads para se të fle. Në mëngjes, e larë e lëng me ujë të freskët. Përsërit disa netë për këtë dhe ju duhet të shoh një përmirësim të madh në lëkurë. Gjithashtu cekje ReaLemon mbi ndonjë e metë disa herë gjatë ditës kur ju keni një shans. Kur shpërthen në pimples, mix 1 tsp i misrit koll me 1 tsp e lëng limoni ReaLemon për të bërë një gur i çmuar artificial. Apliko për zonat e prekura dhe pastaj le të thatë. Ky trajtim i eliminon skuqje dhe ndihmon pimples thahen më të shpejtë. Mos harroni, gjithmonë konsultoni mjekun tuaj para se të përdorni cilindo nga trajtimet e mësipërme.

Sa eshte Normale puçrrat ne fytyre?

Për një kohë të gjatë, puçrra fytyre ishte konsideruar si një problem për të rinjtë që të merren me. Duket se puçrra fytyre dhe adoleshencë shkojnë dorë për dore. Kjo është pothuajse një klishe e adoleshent vjet. Në fakt, puçrra fytyre i rritur është gjithashtu një problem shumë i zakonshëm. Shumë të rritur vuajnë nga një shumëllojshmëri të lëkurës probleme. Pimples nuk janë vetëm një problem i të rinjve. Njerëzit mbi moshën 25 vjeçare kanë çështjet me puçrra fytyre, too. Ndërsa të rritur puçrra fytyre shfaqet në të dy burrave dhe grave, ai priret për të qenë më të përhapura në femra. Statistikat tregojnë se 50% e të gjitha grave kanë puçrra fytyre të rritur, në krahasim me vetëm rreth 25% e meshkujve të rritur. Adult puçrra fytyre prek njerëz nga çdo etnicitetit dhe sfond. Ka shumë shkaqe të rrituri puçrra fytyre. Duke qenë se shkaku kryesor i pimples është hormonet, e cila është ndoshta arsyeja pse femrat priren të kenë më shumë zits dhe problemet e lëkurës se burrat. Gjëra të tjera gjithashtu të shkaktojë puçrra fytyre. Këto mund të jenë gjëra të tilla si tepër dhjamor gjëndra që lejojnë një tepërt e naftës që do të secreted onto përballë, i bllokuar pores, etj Për shumë njerëz, gjenetike luan një rol në nëse ata nuk kanë ose puçrra fytyre. Gjëra të tjera që mund të shkaktojë breakouts janë stresi dhe çështjet e mjedisit si dhe moti alergji. Ndërsa ka shumë puçrra fytyre produkteve në dispozicion për të trajtuar breakouts dhe blemishes, disa nga ato që punojnë për adoleshencë mund të jetë tepër i ashpër për të rriturit. Është e rëndësishme që të ketë një regjim të mirë pastrimin e përditshme. Kjo vetëm mund të ndihmojë shumë të qartë të rriturit e tyre puçrra fytyre të prirur të lëkurës. Të tjerë të gjeni se i ditës mund të ndihmojë me trajtimet e tyre blemishes. Për të moderuar puçrra fytyre probleme të rënda, disa të rriturit mund të gjejnë se një udhëtim në dermatolog tyre është e nevojshme. Një dermatolog mund të porosis antibiotikët apo të tjera Ant-puçrra fytyre medikamente. Si ne moshe, tona lëkurës bëhet më pak i aftë për të ndrequr veten për shkak të një humbje të collagen. I lëkurës së të rriturve nuk është aq elastik si ajo e njerëzve të rinj. Puçrra fytyre Pra i rritur mund të jetë një problem shumë më të rënda për shkak se mund të shkaktojnë lehtësisht shkaktojnë dhëmbëza të rriturve në lëkurë. Kjo është një ide e mirë për të trajtuar breakouts dhe nuk jep për të në tundimin për të shtrydh whiteheads ose pop ose blackheads që shfaqen në lëkurë. Duke bërë këtë lloj gjë mund të çojë në përhershëm dhëmbëza të lëkurës. Për të dy të rritur meshkuj dhe femra, të rritur puçrra fytyre mund të kenë të njëjtat efekte mbi ato që ajo bën për të rinj. Emocional ankth, siklet, dhe vetëbesim të ulët për shkak të puçrra fytyre breakouts mund të jetë vetëm si një problem i madh për një të rritur si për një fatkeqësi. Gjithkush dëshiron të tij ose të saj për të parë të mirë të lëkurës. Si ne shikojmë të kontribuon në masë të madhe se si ne mendojmë për veten tonë, kështu që ka çështje të lëkurës mund të jetë vetëm si një problem serioz si gjëra të tjera.

Si Mund Femija ime te kete puçrra fytyre, Femija s'eshte aq i Vjeter

Puçrra fytyre është vetëm një kusht që prekin të rinjtë, e vërtetë? False. Puçrra fytyre është një kusht i cili mund të ndikojnë njerëz të çdo moshe, kështu fëmija i rritur dhe puçrra fytyre puçrra fytyre janë të zakonshme. Puçrra fytyre Megjithatë është më shumë i zakonshëm në adoleshencë. Puçrra fytyre është numër një problem lëkurës në botë dhe ndikon shifrave të larta të njerëzve në mbarë botën. Dhe baby puçrra fytyre, edhe pse nuk e zakonshme, mund të jetë shkaku i disa angst në mesin e prindërve. Çfarë është baby puçrra fytyre? Puçrra fytyre nuk është krejtësisht e kuptueshme, duke përfshirë baby puçrra fytyre. Shkaku i puçrra fytyre nuk është rënë dakord në mesin e shkencëtarëve. Megjithatë e përgjithshme është se puçrra fytyre, duke përfshirë baby puçrra fytyre, është një kusht i shkaktuar nga ndryshimet në trupin e hormoneve. Dhe kur janë të ndryshimit të hormoneve në trupin? Well sigurisht në adoleshencë vjet. Por edhe në disa të tjera herë në jetë. Ashtu si e lindjes. Kur një fëmijë ka qenë e ndarë nga ajo e lindjes nga nënat e trupit dhe ajo është duke jetuar në atë të vetë për herë të parë. Dhe kur ajo është gjithashtu duke marrë disa nga furnizimet e hormoneve është e nënave qumësht në të njëjtën kohë. Baby puçrra fytyre mund të ndodhë në shumë të rinj e foshnjave të 2 ose 3 javëve të fundit, zakonisht më shumë djem, deri rreth 6 muaj apo më shumë. Kjo shfaqet në pjesë të ndryshme të trupit të foshnjave të tilla si ballin, cheeks dhe mjekër, ose më rrallë fund ose prapa, dhe si duket të vogla të bardha njollat në lëkurë. Ose ai mund të duket si një e kuqe me puçrra ngritur bumps. Lajm i mirë është se fëmija puçrra fytyre nuk është serioze dhe shumë rrallë kërkon ndonjë trajtim, në mënyrë që të përmbahet nga jashtë nxiton në kërkim për të blerë baby puçrra fytyre mjetet juridike. Në fakt ju duhet të përmbahen nga çfarëdo baby puçrra fytyre mjetet juridike e keni parë deri mjekun tuaj dhe zakonisht doktori juaj nuk do të porosis ndonjë ilaç në të gjitha. Baby puçrra fytyre zakonisht shkon larg nga vetë. Ai është i mjaftueshëm në shumicën e rasteve të bëni disa butë spastrimit fytyrës një herë ose më së shumti dy herë në ditë duke përdorur një butë baby cleanser dhe ujë të pastër. Mos pastrim fëmijën në fytyrë, e kjo nuk do të mund të ndihmojnë dhe produktive. A nuk vlen lotions apo potions ose vajrat. Mos shikoni për puçrra fytyre dashuroj baby mjeteve juridike, nuk përpiqen të aplikoni për uthull zgjidhje baby disa puçrra fytyre si veproni. Ajo do të zhduken në të gjithë kohën. Kur të ndjekur një nga tuaj rregullt të kontrolloni foshnjen ups pyet ata në lidhje me të. Shanset ata do t'ju tregojë se është vetëm baby puçrra fytyre, mos u shqetësoni.

Adoleshenca hormonet dhe puçrra fytyre

A jeni duke përjetuar probleme me hormonet dhe puçrra fytyre i rritur? Hormonet dhe puçrra fytyre i rritur mund të jetë një bezdi, por ka gjëra që ju mund të bëjmë për të zbutur gjendjen. Puçrra fytyre hormonal është një problem. Rritur të hormoneve dhe puçrra fytyre kanë të bëjnë me qelbëzim i naftës gjëndra tonë. Rritur të hormoneve dhe puçrra fytyre kuptim në këtë mënyrë e cila është arsyeja pse fëmijët zakonisht nuk kanë puçrra fytyre. Rritur të hormoneve dhe puçrra fytyre ndodhin në kohë të ndryshme, si ne pjekur dhe ka gjëra që mund të bëjë të puçrra fytyre edhe më i keq. Shpesh ne përvojë hormonet dhe puçrra fytyre të rritur që punojnë kundër nesh për shkak të moshë e pjekurisë seksuale ose përdorimi i disa pilula e kontrollit të lindjes. Gjëra të tjera që mund të dërgoj rastet e hormoneve dhe të rritur janë të shtatëzanisë ose puçrra fytyre menopauzë. Rritur të hormoneve dhe puçrra fytyre probleme nuk janë të kufizuara për gratë. Meshkujt mund të jenë gjithashtu të prekur nga hormonet të rritur dhe puçrra fytyre. Kjo është për shkak se puçrra fytyre mund të shkaktohet nga androgens se të gjithë janë meshkuj hormonet ka. Puçrra fytyre dhe i rritur hormonet veprojnë së bashku deri kur e naftës teprica e krijuar nga androgens pengore deri tonë follicles flokëve. Kjo është ajo ku bakteret e rritet dhe ne pastaj shih puçrra fytyre lulëzojë. Ju mund të punojnë dhe të rritur përmes hormoneve puçrra fytyre nga mbajtja e lëkurës tuaj të pastër dhe të shikoni se çfarë hani. Ndonjëherë hormonet dhe puçrra fytyre të rritur janë edhe më keq kur ne të hani gjërat e lartë në yndyra dhe sheqerit. Vënë një kufizim në caffeine gjithashtu mund të ndihmojë në trajtimin e problemeve me të shkaktuara nga hormonet të rritur dhe puçrra fytyre. Ka shumë produkte në treg, që mund t'ju ndihmojnë juve kur janë duke u përpjekur për të përballuar me hormonet të rritur dhe puçrra fytyre. Ju gjithashtu mund të bisedoni me doktorin tuaj ose nëse dermatolog hormonet dhe puçrra fytyre të rritur janë problematike për ju.

Hormon terapisë për Gratë me puçrra fytyre

Më shumë shpesh femrat janë të luftuar puçrra fytyre dhe wrinkles njëkohësisht. It's a shëmtuar luftën nervozuar me misterioze dhe një hormon sinjale edhe më enigmatik kërko për një kurë. Puçrra fytyre nuk zhduken me moshë Dr Alan R. Shalita, i cili bashkë-autor i "The Efekti i puçrra fytyre të ciklit menstrual," ka gjetur se në kundërshtim me adage se, "Ju do të rritet nga puçrra fytyre", premenstrual puçrra fytyre duket vetëm për të marrë më keq me moshe. Ky studim shqyrtoi një grup prej 400 gra të moshës 12 deri 52. Hetuesit vërejtur se 53 për qind të grave të moshës mbi 33 përjetuar një normë më të lartë të premenstrual puçrra fytyre se femrat nën moshën 20 - të cilët vetëm 39 përqind kanë raportuar një rritje në puçrra fytyre premenstrual. Dermatolog Diane Thiboutot, MD, profesor i asociuar në mjekësi Milton S. Hershey Medical Center, Hershey, Pa., propozon për të sqaruar puçrra fytyre trajtim opsionet për gratë. Dr Thiboutot shpjegon se kontrolli i puçrra fytyre është një proces në vazhdim dhe se të gjitha trajtimet puçrra fytyre nga puna parandalimin ri puçrra fytyre. Ndërsa shumica e grave që vuajnë nga standardi i rritur puçrra fytyre kërkojnë trajtime të tilla si i ditës përgatitjet ose antibiotikët, 60 për qind e këtyre femmes ose nuk reagojnë ndaj trajtimeve standarte ose puçrra fytyre ndërtuar një tolerancë të shpeshta të barnave të përshkruara si antibiotikët. Shkaqet e Adult puçrra fytyre Nuk është ende e njohur pikërisht ajo që shkakton puçrra fytyre i rritur, por disa si dermatolog Dr Alan R. Shalita, Lidhje për të rritur të puçrra fytyre hormon luhatjet. Puçrra fytyre në një femër është shpesh të lidhura me ciklin menstrual saj. Femrat me premenstrual puçrra fytyre shpërthime, të tilla si pimples më e ulët dhe të përballen me qafe, duket veçanërisht të përgjigjet edhe për të trajtimit me medikamente që ose të zvogëlojë ose të bllokojë androgen prodhimit. Androgen hormonet mashkull tipare në krijimin e grave si një thellim i zërit, një rritje të libido ose hirsutism që shkakton rritjen e tepruar ose i parregullt i flokëve. Ata gjithashtu nxisin naftës gjëndra. Nafta mixes me qeliza të lëkurës dhe të baktereve, duke shkaktuar një inflamacion në lëkurë e cila mund të rezultojë në ardhjen e zits. Çfarë duhet të dini para se të fillojnë juaj hormon terapisë për puçrra fytyre Sindromi Polycystic vezore Para se të fillojë një hormon trajtim për puçrra fytyre, ju duhet të konfirmoni që nuk jeni të vuani nga sindromi i polycystic vezore, ose PCOS. Sipas amerikane Akademia e dermatologji, të gjithë botën, rreth 15% të grave të moshës reproduktive kanë PCOS. Polycystic vezore sindrom është një hormonal imbalanced karakterizohet nga parregullt menstruacion, trashje, shterpësinë, puçrra fytyre dhe rritjen e flokëve në fytyrë, gjoks, dhe mbrapa (hirsutism). Ashtu si puçrra fytyre, PCOS shkaktohet nga një mungesë ekuilibri në androgen hormonet. Dermatologists duhet të punojnë ngushtë me gjinekolog tuaj për të zvogëluar rrezikun e varfëri, sëmundje kardiovaskulare dhe i qëndrueshëm ndaj diabet insulinë. Para se të tuaj dermatolog parashikon hormon terapi, ajo mund të kryejnë një standard të shqyrtimit që përfshin dy hormonet - testosterone dhe DHEAS (dehydroepiandrosterone sulfate). Është e rëndësishme që ju ndalojnë marrjen oral kontraceptive për të paktën një muaj para se të kryhet ndonjë provime, sepse pilula e kontrollit të lindjes mund të shtypur androgens. Puçrra fytyre hormon Treatment Options Dr Diane Berson, MD, një klinike Asistent Profesor në Departamentin e dermatologji, New York University, New York shteteve që dikur një grua është diagnostikuar me puçrra fytyre hormonal, opsionet përfshijnë trajtimin oral kontraceptiv pilula, corticosteroids dhe spironolactone. Këto trajtime sebum akti me rënie të prodhimit. Oral Pilula kontraceptive Pilula kontraceptive e gojës, OCP, është parim baz të hormonal terapi. Të OCPs më me sukses të punësuar në kontrollimin puçrra fytyre të përmbajë një hormon të quajtur progestin, e cila ka aktivitet androgenic ulët, e kombinuar me 35 micrograms e ethinyl estradiol, një estrogen. Ju mund të gjeni forma gjenerike të këtij nën emrat pilulë të tilla si norgestimate ose desogestrel. Oral Corticosteroids Oral corticosteroids, të tilla si prednisone dhe mund të ndihmojë për përmirësimin e dexamethasone puçrra fytyre nga androgen prodhimit në rënie të veshkave gjëndër. Oral Spironolactone Oral spironolactone është një steroidal antiandrogen tepruar që ndalon prodhimin e naftës duke bllokuar androgen receptors. Përveç këtyre, spironolactone prodhimit zvogëlon androgen si në ovaries dhe gjëndra veshkave, duke rezultuar në më pak puçrra fytyre xixëllin-ups. Mjekët zakonisht i porosis oral kontraceptive me spironolactone për të reduktuar spironolactone e palës pasojat e gjirit dhe brishtësi menstrual parregullsi. Faktorët e rrezikut me hormon terapisë Dr Thiboutot counsels, "Si për çdo terapisë, janë rreziqet dhe shpërblimet. Rreziqet e hormonal kërkojnë terapi të rregullt e gjirit dhe legenit provime për të mbrojtur kundër rrezikut të rritur e disa lloje të kancerit. Është e rëndësishme që të punojë me dermatologists e pacientit gjinekologu për të përcaktuar më e përshtatshme e trajtimit dhe vazhdimin, sidomos në gratë mbi 40 vjeç ose ata që mund të jetë duhanpirësit ".

Faqja e Trajtimit për puçrra fytyre

Ka shumë Mbi-Kounter puçrra fytyre trajtimeve të rritur për të zhbllokuar pores, reduktojnë bakteriet dhe ter pimples. Ato përmbajnë acids ose antibiotikët benzoyl peroksid (të tilla si Të Neutrogena-e-Spot), oksid salicili (të tilla si Stri-dex), ose resorcinol squfurit (të tilla si Clearasil Adult Care). Ndoshta më e zakonshme në shtëpi puçrra fytyre trajtim efektiv është dy herë-përditshmja aplikimin e një over-the-counter benzoyl peroksid në kombinim me pastrimin e lëkurës nga derë e mirë dhe përdorimin e një moisturizer. Lani flokët tuaj të përditshme, sidomos nëse është e vaji, dhe i lidhin atë kështu që të përballen me jashtë tuaj. Shmangni prekëse tuaj ballë. Merrni një vështrim tuaj kozmetika dhe krem. Ata duhet të jetë me bazë uji apo "" jo-comedogenic "" formulat. Merrni off gjitha make-up gjatë natës. Mbani një dietë të shëndetshme. Stock kuzhinës tuaj me shumë fruta, perime, dhe tërë kokrra. Hani ushqime të shëndetshme që përmban omega-3 vajra të tilla si terren flaxseeds, rozë në të verdhë, dhe sardelet. Drink gjashtë deri tetë madh gota ujë në ditë. Vitaminat A, B, C dhe E, si dhe të kromit dhe zinkut, të gjithë të luajë një rol në parandalimin dhe reduktimin e puçrra fytyre. Shmangni rafinohet sheqerit, ushqime të skuqur, dhe trans yndyra (të tilla si qumështi, produkte qumështi, margarinë, dhe çdo hydrogenated vajra bimore). Disa njerëz që gjeni çokollatë, caffeine, carbonated pijeve, iodized kripë, butak, grurit dhe / ose produktet e qumështit të rëndojë puçrra fytyre.

Shtepi Mjekimi për puçrra fytyre - një qasje jo-kimike

Puçrra fytyre e produkteve që shiten në dyqane janë të kimikateve të plotë se ju mund të mos duan të aplikojnë për lëkurën tuaj. Shumë njerëz preferojnë më shumë produkte natyrore, dhe shpesh të shikoni për shtëpi trajtimet për puçrra fytyre. Home trajtimi për puçrra fytyre, në shumë raste, është provuar të jetë si efektiv, nëse jo më shumë të efektshme, se produktet që e keni blerë në dyqan. Home trajtimi për puçrra fytyre fillon me kujdesin e duhur të lëkurës. Sigurohuni që të përballet me ju lavazh tuaj, me një sapun të pastër si Fildishtë, të paktën dy herë çdo ditë. Nëse jetoni në një zonë që ka të lartë e ndotjes së ajrit, ju mund të dëshironi të lavazh më shpesh. Ju duhet gjithashtu të përballet me lavazh tuaj pas aktiviteteve që ju shkaktojnë të djersën. Të përballet me lahen tuaj me ujë të ngrohtë, dhe të bëni një shpëlarje përfundimtar me një spërkatje me ujë të ftohtë për të mbyllur pores. Është gjithashtu e rëndësishme që ju të pini ujë të mjaftueshëm për të mbajtur trupin tuaj dhe hydrated lëkurën tuaj. Sasinë e duhur të ujit konsum ndihmon për të promovuar të shëndetshme të lëkurës, dhe do të mbajë lëkurën tuaj të rinj në kërkim për një periudhë më të gjatë kohe, duke ndihmuar atë që të mbajë elasticiteti i saj. Ju gjithashtu duhet të hani shumë fruta dhe zarzavate të freskëta. Ndërsa nuk ka qenë ushqim scientifically provuar të shkaktojnë puçrra fytyre, çdo ushqim që ju keni një alergji për të do të shkaktojë një puçrra fytyre breakout. Ju mund të keni alergji ushqimore pa realizimin ajo - e vetmja shenjë e alergji maj, në fakt, të jetë e puçrra fytyre breakout. Për këtë arsye, ju duhet të paguani ngushtë vëmendjen për ushqimet që ju hani, dhe për të mbajtur shënime të asaj që ju keni ngrën lëkurën tuaj kur shpërthen. Ju gjithashtu mund të dëshirojnë të vizitojnë një allergist për të gjetur se çfarë jeni alergjik ndaj. Shumica e njerëzve janë alergjik të paktën një ushqim, madje edhe nëse ata nuk e kuptojnë atë. Home trajtimi për puçrra fytyre gjithashtu përfshin ushtrimin. Shumica e njerëzve nuk e kuptojnë efektin e përgjithshëm që ka ushtruar në mendjen tonë dhe organeve. Ushtrimi relieves stresit, stresi dhe mund të shkaktojnë puçrra fytyre breakouts. Ushtrimi ndërton sisteme imune tona dhe na bën më pak të ndjeshëm ndaj infeksioneve - puçrra fytyre është një infeksion i lëkurës. Ushtrimi shkaqet për të na e bëj ujë në djersë, e cila rids tonë organet e toxins. Toxins mund të shkaktojnë puçrra fytyre gjithashtu. Bëni atë një zakon për të ushtruar të paktën tre herë çdo javë për të paktën tridhjetë minutash. Home trajtimi për puçrra fytyre vazhdon me produkte natyrore për të ndaluar ose të qartë deri puçrra fytyre. Për shembull, Evening aguliçe naftës mund të përdoren të dyja brenda dhe jashtë për të pastruar puçrra fytyre. Për trajtim të brendshëm, të marrë në mes 3000 dhe 6000 milligrams në ditë. Për trajtim të jashtëm, të naftës zbatohen drejtpërsëdrejti me puçrra fytyre. Leave atë në një natë, dhe pastaj ajo larg e larë në mëngjes. Një çaj bimor, bërë nga petals e mbrëmjes aguliçe fabrikë do të ndihmojë në parandalimin e puçrra fytyre, nëse pini atë rregullisht. Dëshirë e fortë e petals, ose e lë nga fabrika, dhe një lugë çaji përzierjen e barishte për çdo një filxhan me ujë të valë. Mos e përdorni një tenxhere metalike ose të grira, si e metalit mund të shkatërrojë mjekësore pronat e barishte. Herbs tjera që janë të dobishme për parandalimin ose puçrra fytyre kurë të përfshijnë livando, rozmarinë, patchouli, eukalipt, dru sandali, bergamot, çaj dru, dhe karafil. Ngjyrë purpur i zbetë, bergamot, karafil, dhe janë të gjitha eukalipt anti-herbs bakteriale. Rozmari të përdoren si astringent dhe dru sandali është përdorur si një antiseptik dhe astringent. Patchouli është shumë e fuqishme, si ajo ndihmon në rigjenerimin e lëkurës qelizat, dhe ka antiseptik, anti-fungal, bakteriale dhe anti-pronave. Tree çaji është i njohur për lehtësimin e lëkurës irritations. Ju mund të bëni sapuni nga çdo e këtyre herbs nga një përzierje e bletvë ons qiri, 1 ½ tablespoons e ujit, dhe një filxhan të ëmbël ½ vaj bajame ose vaj luledielli. Thjesht një përdorim të dyfishtë bojler, dhe ngrohjes së naftës dhe dylli mbi ujë e zier deri sa është i shkrirë. Nxehtësia e ujit me vete, dhe pastaj shtoni atë në përzjerjen. Llokoçis përzjerjen si ajo fitilin, pastaj shtoni 20 - 30 pika thelbësore e naftës herbs se ju zgjidhni, apo përdorimin e një lugë çaji herbs terren. Kur blerėse herbs bimor ose vajrat për shtëpi për trajtim puçrra fytyre, sigurohuni që ju të shikoni për produktet që janë rritur organike. Ju nuk dëshironi të përdorni herbs ose nga vajrat e bimëve që janë kimikisht me pesticideve kimikateve të rrezikshme apo të tjera, si ky fakt humbjeve me qëllim të trajtimit në shtëpi për puçrra fytyre.

Mjekimi për puçrra fytyre ne Shtepi

Puçrra fytyre është një çrregullim të lëkurës. Ky çrregullim shkakton të lëkurës të ketë blackheads ose whiteheads, pimples ose zits, cysts, dhe lesions. Ky është një çrregullim parë më së shumti në adoleshencë dhe të rinjve. Kjo tregon në fytyrë, e qafës, mbrapa dhe gjoks adoleshencë të rinj dhe të rriturit. Njerëzit shkojnë në shtëpi për të bërë puçrra fytyre trajtimit varësisht nga shkalla e të puçrra fytyre shkakton dëme në një individ. Nevoja për të bërë në shtëpi puçrra fytyre lind trajtim për të reduktuar ose eliminuar shpërthimit të puçrra fytyre dhe për të parandaluar dhëmbëzim në lëkurë për shkak të rënda puçrra fytyre. Duke përdorur benzoyl peroksid lotions bërë në shtëpi puçrra fytyre trajtim efektiv ndihmon në shërim dhe parandalimin e shpërthimit të reja puçrra fytyre. Shumica e njerëzve në SHBA dhe në mbarë botën kanë qenë të prekura nga puçrra fytyre në një pikë në jetën e tyre. Për puçrra fytyre me gojë të rënda janë edhe ilaçet e përshkruara. Përdorimi i gojës ilaçe ndihmojnë në puçrra fytyre trajtimin e bërë në shtëpi, për shërim të shpejtë dhe të lehtë të puçrra fytyre. Faqja e mjeteve juridike janë më të mirë të mjeteve juridike për shërim puçrra fytyre. Disa nga mjetet juridike për shërim në shtëpi janë puçrra fytyre portokalli, hudhër, dhe kastravec. Peel e bojëportokall paste aplikuar në fushë ndihmon për të prekur kurë puprri. Paste e fenugreek kurë ndihmon për të pimples. Ushqimi shumë i frutave dhe perimeve të pijshëm dhe të paktën 1 litër ujë të përditshme është edhe një nga mjetet juridike në shtëpi kurë puçrra fytyre. Faqja e mjeteve juridike për shërim puçrra fytyre nuk kanë ndikim në anën tuaj, nëse nuk kishin ndonjë alergjik ndaj disa frutave dhe perimeve. Natyrore allopathic trajtimin dhe trajtimit të dy janë në dispozicion për puçrra fytyre trajtim. Të allopathic trajtim për puçrra fytyre përfshin të gjithë-the-counter prodhimet të cilat janë të përshkruara që do të përdoret për 4 deri në 6 javë. Shafran i Indisë është një nga mjetet juridike në shtëpi kurë puçrra fytyre, i cili është një anti bakteriale barishte. Në ditët e vjetër, shafran i Indisë u përdorur nga të gjithë, sepse ajo ka shumë vlera mjekësore. Japanese shkencëtari gjeti se rooibos çaj ndihmon në shërim puçrra fytyre, i cili është gjithashtu një prej mjeteve juridike në shtëpi kurë puçrra fytyre. ** Kujdes webmasters / Pronaret e faqeve ** Ju mund rishtyp këtë artikull mbi faqen tuaj te internetit për aq kohë sa ju nuk modifikojë ndonjë e përmbajtjes, dhe burimeve tona përfshijnë kutinë e listuara si me të gjitha lidhjet e paprekur dhe hyperlinked duhet.

7.30.2009

Harry Potter dhe Sherimi i puçrrave te Fytyres

Edhe pse e Harry Potter shkop magjik nuk mund të kurë puçrra fytyre breakout ai dhe bashkë-yjet Rupert Grint, (Ron Weasley) dhe Emma Watson (Hermione Granger), janë duke përjetuar, e tyre efekte speciale mund njeriu. Sipas një rrjedhje postuar nga Thomas Crosbie Media, prodhuesit për Harry Potter dhe të kupë e zjarrit duhet të "të punësojë një njeri efekte speciale për të shkuar nëpërmjet çdo kuadër të pastrimit të tyre complexions." Nëse ju nuk mund të përballojë një aparat fotografik për të sqaruar prestigjiator tuaj puçrra fytyre, pjesa tjetër e siguroi se duke përdorur të pesë hapa më poshtë mund të transformojë magically tuaj fantasies lëkurën e qartë në një realitet. Hapi i parë: Ulja e tepërta të naftës tajitje: Vitamina A ndihmon reduktuar tajitje të naftës nga ana e naftës gjëndra. Foods se furnizimin e trupit me Vitamina A dhe beta-carotene (i cili është konvertuar në vitaminë Një nga trupi) përfshijnë: mëlçisë, vajisur peshk, vezë tërë, flokëkuq, patate e ëmbël, dhe brokoli. Hapi Dy: Inkurajimi ekstreme derdhje të lëkurës: Duke përdorur një cipë është metoda më e lehtë për të nxitur derdhje lëkurë. Shtresim releases e ndërtuar e ndërmarrjeve të vdekur qeliza të lëkurës, bakteriet dhe vajra të bllokuar në pores, e cila mund të çojë në formimin e blemishes. Ekstreme peels Peels vijnë në shkallë të ndryshme, nga i butë për të ashpër. Të trichloroacetic acid (TCA) zhvishem është një cipë ekstreme që mund të kushtojë prej $ 100 deri në $ 1000 në varësi të shkallës së trajtimit. Ajo është vetëm e kryera në zyrën e një mjeku. Ky nuk është një TCA ruani të gjitha megjithatë. I heq lëvoren mund të bëjë lëkurën të ndjeshme ndaj diellit shkaktojnë tepër-pigmentim. Home përdorimin peels Disa over-the-counter peels përmbajnë papaja enzymes ose glycolic acid. Këto peels shtresohem lehtë të lëkurës dhe janë të sigurta për përdorim të përjavëshme. Hapi Tre: Ulja e përhapjes së infeksionit bakteriale: Duke përdorur një astringent të tilla si magjistare te kalter ose apple sidër uthull të dezinfektoj lëkurë redukton ndjeshëm praninë e baktereve në vështrimin. Kjo ulje kufizon inflamacion të lëkurës dhe mundësia e një puçërr në zhvillim. Hapi Katër: Përmirësimi i shëndoshë metabolizmi: Pa pagesë mund të yndyrshëm acids pezmatoj lëkurë dhe provokojnë puçrra fytyre eruptions. Reduktimi i ushqimeve që përmbajnë sasi të hydrolyzed fats yndyrë do të përmirësojë metabolizmit. Megjithatë, të bëjë konsumojnë thelbësore si acids yndyror Omega-3 dhe Omega-6, të cilat gjenden në ushqime të tilla si një lloj salmoni dhe vaj ulliri. Këto ndihma fats thelbësore të gastrointestinal trakt eliminuar substancat pro-nxitëse, që zvogëlon mundësinë e përjeton puçrra fytyre lesions. Hapi Pesë: Ulja inflamacion: Një sistem i fortë imunizuar shërben si një zbutës kundër inflamacion. Zvogëlimin e stresit që ushtron veprimtari të tilla si, ushqim të mirë-një dietë të ekuilibruar dhe e gjumit rrit edhe sistemin e imunitetit. Një dietë plotësohet me B-kompleksit, zink dhe vitaminat C dhe E gjithashtu rrit efektivitetin e sistemit të imunitetit. Këto hapa punën trupore nëpërmjet krijimit të një mjedisi që nuk është e favorshme për puçrra fytyre. Nga respektimi i ushqyese dhe estetike hapa më sipër, çdokush mund të arrijnë qartë lëkurës ndërsa njëkohësisht augmenting shëndetin e tyre. Është shumë më e lirë se efekte speciale punësimin e një njeriu.

Mitet e Debunking Lidhur me puçrrat e fytyres dhe Problemet me Lekure

A nuk është e lëkurës një gjë e mrekullueshme të ketë? Një përfitim të dukshëm lëkurës është se ajo i mbron organet tona 'nga organet e brendshme të dëmshme si elemente dirt, insektet, bites, kimikatet toksike, e keqe e motit, të ngjashme me to, dhe kjo sigurisht është më tërheqës se çfarë të. Kur është lëkurë të shëndetshme është e mirë për ta parë, por kur është e sëmurë, ajo nuk mund të ndikojë ju vetëm fizikisht, por me shume me dhimbje mund të shkaktojnë stres dhe probleme sociale. Ashtu si të përbashkët të ftohtë, puçrra fytyre sëmundje e lëkurës dhe të ngjashme mund të trajtohet dhe të mbuluara, por nuk mund të vërtetë të shërimit. Trajtim më i mirë është parandalimi dhe njohurive në lidhje me atë që e bën lëkurën tuaj të lumtur, kështu që ju mund të shmangen kujdesit të lëkurës dhe armiq breakout Shkaset. E vërteta të shkaktojnë puçrra fytyre mund të ndryshojnë nga një individ të individit, por disa faktorë mund të afërm me siguri: Puçrra fytyre ndodh kur pores flokëve apo follicles bllokuar ose të bëhet i bllokuar. Ka në themel 4 lloje të puçrra fytyre manifestimeve: whiteheads, blackheads, pimples, dhe nodules. Puçrra fytyre mund të duket shumë i bukur kudo në lëkurë, megjithëse ajo shkakton më shqetësuese kur kjo tregon deri në ballë. Forma më e keqe e puçrra fytyre shpërthen, megjithatë, në gjoks dhe prapa, dhe më të në meshkuj se sa femra për shkak të dallimeve hormonal. Ka shumë të përbashkët në lidhje me mitet dhe untruths puçrra fytyre, rosacea, dhe probleme të tjera të kujdesit të lëkurës. Disa puçrra fytyre mitet përfshijnë "ju do të rritet më shpejt së saj, në mënyrë që ajo të lërë vetëm", "të qënit jashtë në diell ndihmon puçrra fytyre", "puçrra fytyre problemet janë të drejtpërdrejtë ose të tërthortë përpjestim të aktivitetit seksual", "puçrra fytyre vizita njerëzve të pista", "është puçrra fytyre ngjitëse ", dhe shumë më tepër për të listës në këtë artikull të shkurtër. I trishtuar është se besimi në mitet mund të devasting, në se është e duhur trajtimit të shmanget, dhe ndryshimet e jetesës që nuk kanë nevojë të bërë kënaqësi mund të marr me vete në mënyrë të panevojshme. Për shembull, në një moment në jetën time, unë vërtet besonin se isha alergjik ndaj çokollatë dhe se ajo shkaktohet breakouts tim. Sa herë që unë do të dorëzohem në sprovë kanë dhe "pak" Unë do të theksoj se presim për njollat e kuqe, dhe ata pa dyshim do të shfaqen. Pas disa viteve dhe shumë eksperimentimi, unë kam mësuar nuk kishte alergji, të ishte një shkaktojnë stres për mua, dhe një të ri mbi counter përballen me shkurre e ka mbajtur në mua e qartë që nga ndonjëherë. Njohja Shkaset tuaj çfarë mund të breakouts diferenca midis betejave të vazhdueshme dhe të shëndetshme të lëkurës. Interneti është një vend i mrekullueshëm për të marrë informacionin që ju nevojitet, duke theksuar në mënyrë të ndaluar dhe të mësojnë atë që duhet për të vënë tuaj më të mirë të përballet me përpara.

Trajtim te puçrrave fytyre Naturisht - Efektive bimor puçrra fytyre dhe Trajtimi

Shanset janë, nëse ju gjeni veten e lexuar këtë artikull, ju keni pësuar ndjenjat e siklet, ndruajtje dhe një pasiguri puçrra fytyre breakout mund të sjellë në atë që duket sikur të dridhem e mshel sytë. Papritmas, ju gjeni veten checking pasqyrë çdo orë në orë, duke shpresuar se blemishes tuaj kanë të përballet me spontanisht pastruar dhe ju mund të vë në dukje një psherëtimë lehtësimi. Ju ndjehen të sigurt që të gjithë ju vijnë në kontakt me zooming është në për secilën dhe çdo e metë, dhe pse ata nuk do të jetë? Është sigurisht gjëja e parë që JU shih kur e sheh në pasqyrë! Tani, imagjinoni ju përvojë këtë skenar saktë çdo ditë të jetës tënde, sa më shumë burrave dhe grave që vuajnë kronike bëjë të rritur puçrra fytyre, përtej "puçrra fytyre i prirur për" vitet e adoleshencë. Është fakt, puçrra fytyre mbetet shumë e vërtetë dhe një problem i vazhdueshëm në shoqërinë e sotme për burrat dhe gratë, të rinjtë dhe të rriturit, dhe në vend të shkuar larg ose marrjen më të mirë, duket të jenë më të shquar dhe më të rënda se kurrë. Çfarë kjo mund t'i atribuohet është subjekt i shumë debate në mjekësore dhe dermatological komunitetit. Theksojnë nivelet e larta? Më shumë hormoneve kimikateve sintetike dhe në ushqimet tona? Genes? Ndryshimi diets? Është e askujt me mend, por fakti mbetet se puçrra fytyre është një e vërtetë shumë të shkaktojnë dhimbje emocionale për, ndruajtje dhe të pasigurisë për shumë njerëz, dhe kjo nuk tregon shenja të bëhet më mirë. Me Advent e moderne dermatologji dhe shkencës mjekësore, ka patur disa prodhimeve të reja të shkëlqyera që kombinohen shkenca moderne dhe natyrën hibride për të formuar një produkt superior ndaj shumë nga ajo e recetë homologët, dhe shumë e shumë të efektshme për të cilët kanë gjetur se trajtimet tradicionale dështuar ata në afat të gjatë. Qëllimi i këtyre prodhimeve është të lehtësojë hormonal ekuilibri, prandaj synojnë puçrra fytyre në burim, nga brenda, në vend se të vetëm jashtë. http://www.cosmeticsgalore.com/best-skincare-products-reviews.html Këto puçrra fytyre ilaçe bimor kanë provuar mjaft efektive në luftėn puçrra fytyre nga "spastrimit" e lëkurës nga brenda, duke marrë në burim të problemit me balancimin e testosterone natyrore dhe estrogen gjendet brenda trupit meshkuj dhe femra. Testosterone tepërt dhe janë të tepërta estrogen primare e shkakton puçrra fytyre, kështu më të zakonshme vjet për puçrra fytyre breakouts janë adoleshente vjet hormonal trazira. Puçrra fytyre Natyrore produkteve në fakt mund të qartë lëkurë për të mirë, që kërkojnë vetëm të rastit çoj deri në fund trajtimeve, kurse metodat konvencionale mund të kërkojnë trajtim të vazhdueshëm, dhe rezultatet e të zhduket aq shpejt sa individuale weens vetë ilaçi off. Gjithashtu, shumë puçrra fytyre trajtimet e përshkruara nga mjekët apo antibiotik dermatologists janë në natyrë. Vazhdimisht antibiotik trajtim në fakt mund të rezultojë në antibiotik në rezistencën e trupit, që do të thotë kur ju keni nevojë për trupin tuaj të vërtetë për t'u përgjigjur në antibiotik trajtimit, të tilla si në sëmundje, ajo mund të ketë ndërtuar një tolerancë dhe kanë nevojë për më shumë të fuqishme për t'u përgjigjur meds korrekte. Disa ilaçe mund të përshkruhen puçrra fytyre edhe të jetë i rrezikshëm, dhe që do të merren vetëm për rastet më të rënda të puçrra fytyre dhe me kujdes maksimal (Acutane). Këto janë trajtimet dhe sistemeve të hartuara për të synuar të hormoneve, balancimi i tyre në shumë raste për të mirë, dhe që kërkojnë pak ose aspak pasojnë trajtim ose monitorimi. Ata mund të punojnë për njerëzit (veten në një rast të-pika), të cilët kanë pasur për çdo trajtim të tjera konvencionale puçrra fytyre dështojnë atyre kohë dhe prapë kohë, të bëhet i paefektshëm ose me kalimin e kohës. Në përgjithësi, bimor puçrra fytyre mjetet juridike kanë provuar të jetë shumë efektive dhe me kosto efektive për alternativë panumërt puçrra fytyre sufferers. Pse të mos i try it, dhe të bashkohet me Clear Skin Club?

Pastro ( Largo ) Puçrrat e fytyres per vetem 3 Dite

Shiko më të mirë, të ndjehen më të mirë, dhe Ngritja juaj respekt për veten nga Banishing juaj puçrra fytyre Vetëm në 3 ditë. Kris Gibson tregon si të puçrra fytyre kurë të natyrshme, duke përdorur një ilaç të thjeshtë natyrore puçrra fytyre mund të pasojnë. Scars mund të hiqen me këtë trajtim tepër. E dhimbjen dhe agoninë e puçrra fytyre tani mund të shërimit 3 ditë në një trajtim të lehtë duke përdorur një program. Trajtimin, heqjen thartim puçrra fytyre dhe natyrisht është i mundur në tri ditë. Shumë të kënaqur konsumatorët janë deklaruar të ngjashme deklaratat Kris cili tha se "Unë nuk mendoj se unë do të shpëtoj Ever puçrra fytyre se e kishte tormented kaq shumë kohë për mua. Unë mjaft i kërkuar për t'u ndjerë më mirë për veten time. Unë donin që puçrra fytyre Gone - kështu që, I dha provoni. Pas 3 ditë, unë u zgjuan dhe i bëri të ngadaltë për të ecin tim banjo pasqyrë. I dolën në time me sytë e mbyllur, dhe kur e hapi tyre, nofulla time ra në fjalën! " Lëkurë e kujdesit metodë përbëhet nga të gjithë përbërësit natyrore mund të mësoj të fshehtën. Shumë nga përbërësit janë në dispozicion të drejtë në shtëpinë tuaj. Është garantuar një metodë të qartë dhe për të reduktuar puçrra fytyre (blackheads, whiteheads, zits, pimples). Shumica e përdoruesve kanë përmendur se si ata humbën puçrra fytyre natës. Kris është kaq i sigurt për këtë ilaç natyror puçrra fytyre se ai ofron një 90 Ditët Money Back Guarantee. Mëso më shumë http://tinyurl.com/cnb8a Kris Gibson shteteve, "Ju do të gjeni se puçrra fytyre juaj do të fillojë të zhduken - nëse jo krejtësisht të zhduken - në fund të 3 ditëve. Ju do të shpenzojnë më shumë kohë me familjen dhe shokët tuaj, duke treguar qartë lëkurën tuaj off. Ju do të ndjehen më të mirë dhe shohin më mirë, dhe të vetë-besimin tuaj dhe vetëbesim do të shkojnë nëpërmjet çatinë! Plus, ju kurrë nuk do të duhet të shqetësuar për të paturit e një problem serioz puçrra fytyre përsëri. Pas kësaj duke u përpjekur të thjeshta, natyrore puçrra fytyre korrigjuar, unë kam qenë i lirë për puçrra fytyre rreth nëntëmbëdhjetë vjet! Kjo është arsyeja pse ju duhet diçka tjetër përveç një krem. Ju duhet të gjejmë një sistem që do të shëroj këtë problem nga brenda jashtë. Kurë e gjetur në librin tonë mund të zbatohet në shtëpinë tuaj. Nuk ka nevojë për të shkuar te mjeku apo shpenzuar mijëra dollarë në ilaçe me recetë.

Krijimi i nje Lekure te Shendosh dhe pastrimi Natyral i puçrrave

Puçrra fytyre ndikon më shumë se 20 milionë të rinjve, dhe qindra të rriturit sipas Adi (Akademia Amerikane e dermatologji). Ajo është më problem i zakonshëm në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Shumë mbi mjetet juridike counter ekzistojnë dhe qindra mijëra dollarë në vit janë shpenzuar për to. Unë kam dalë me disa mjete të lira në shtëpi që punojnë në mënyrë të përkryer edhe janë të shëndetshme dhe për të lëkurës. Puçrra fytyre simptome: këmbëngulës, pimples i shpeshtë ose e lëkurës blemishes në lëkurë. Puçrra fytyre zakonisht është gjetur në vështrimin por gjithashtu mund të ndodhin në gjoks, sup, qafa dhe pjesa e sipërme e pasme. Çka po ndodh? Zakonisht për shkak të clogging e pores dhjamor në flokët follicles, vajrat dhe të vdekur nga qeliza të lëkurës që ndërtojnë bakteriet e bllokuar në qeskë, kështu shkakton inflamacion në atë zonë. Parandalimi: Mbajtja e zonës pastër, ushqim i yndyrshëm më pak ushqime dhe do sugars herë më të parandaluar puçrra fytyre. Purifikoj:: Purifikoj (nuk pastrim) tuaj të përballet me të paktën dy herë përditshme me një derë e mirë natyrore anti-bimor microbial sapun të tilla si calendula (Calendula officinalis), livando (Lavandula officinalis) si për trajtimin dhe parandalimin. Pas pastrimi, aplikojnë një rënie e çaj dru naftës - një anti-natyrore microbial - në çdo e metë. * Për një trajtim që do të natës thatë dhe shëron, përdorni një balte që vë llapë, ngrënë gjithë natën. Përdorni ose jeshile ose bentonite balta si një bazë. (Mund të merret më së shumti e shëndetit dyqanet ushqimore). Kombinoje 1 lugë çaji e balta me ujë të mjaftueshëm për të bërë një paste konsistencën e pastë dhëmbësh. Mix në 3 pika çaj pemë të naftës dhe të aplikojnë për të blemishes. Shpëlaj me ujë të ngrohtë në mëngjes. Fytyrës avulli: Jepini vetes një trajtim me avull bimor fytyrës dy herë në javë me mirësi të thellë dhe të pastër pores. Into një provë e ngrohjes-tas pour 1 ½ quarts e ujë i valë mbi 2 tablespoons livando e tharë, e cila është dhe anti-microbial dhe anti-nxitëse. Cover tuaj dhe kreu i tas me një peshqir të madh vaske, përballen me avull tuaj për 10 minuta, duke pasur kujdes të mos e djeg veten me avull. Natyrore Alpha Hydroxy: Nga tuaj vjen një kuzhinë të madhe natyrore alfa hydroxy shërues. ~ Lahen mirë dhe vihet në një blender: 2 ose 3 pjekur unpeeled pitted apricots, ~ 2 mëdha apo 3 të mesme të freskëta Strawberries preferuar, por do të punojë si ngrirë mirë, ~ ¼ e një të mesme të madh avocado (ekuivalent me një 3 "X 2 "copë, ~ 1 heaping lugë gjelle e mjaltë. Vendos në blender dhe lëngëzoj deri shkumëzor. Apliko për ballë, të lënë për rreth 20 deri në 30 minuta. Shpëlaj me ujë të ngrohtë bimor rrëshqitshëm. Pastaj hapni një kapsulë të vitaminës E dhe aplikoni për ballë. Nëse të lëna, një dyqan në kavanoz për jo më shumë se 7 ditë. Përdoreni këtë fytyre dy herë për të butë njolloj javor falas të lëkurës. Pėr tė hequr vogël niset në wrinkles natës. Njolloj Natyrore shërimin Astringents: Apliko lëng limoni dhe le të thatë, të aplikoni sa më shpesh si ju dëshironi. Veprat astringent si dhe një ilaç. Limon ka një vizatim të prekë dhe do të ndihmojë të shërohen blemishes si dhe parandalimin e pores të bëhet i bllokuar. Për abscessed pores aplikojnë një copë limon zhvishem direkt në vend, nga pala e lëkurës. A mund të lihet në deri në tre orë. Motra ime dhe unë kam preferuar këtë gjë për të përdorur si adoleshentëve. Merrni 1 pagatuar vezë dhe 1 lugë gjelle lëng limoni i, kryetar grupi parlamentar dhe të aplikojnë deri më lehtë të lëkurës, atëherë le të thatë del me të larë me cool dhe bimor lavazh ujë. Veza është një vizatim i madh shërues. A këtë dy ose tri herë në javë, do të ndihmojë të mbani të përballet me të lirë nga blemishes dhe blackheads. Unë kurrë nuk kanë përvojë të zeza dhe puçrra fytyre kryeson të tjerët kanë, ajo mund të jetë për shkak të këtij zakon si një fëmijë dhe adoleshent dhe fakti që unë nuk e gëlltit qumështi i ushqimeve? Natyrore Preventions; * Lotus Root çaj dy ose tri herë në ditë do të përmirësojë blemishes. Marrë 30 deri në 45 mg në ditë të zinkut dhe Antioxidants ndihmon rigjenerimit të lëkurës inde! Nëse ju, si unë, kanë tendencë të kenë shumë të thatë lëkurën ndoshta ju keni shpenzuar shumë $ $ $ potents mbi lotions dhe se nuk i japin efekte që zgjat. E pra unë jetoj në një shumë të thatë pjesë të botës, e cila bën asgjë për të ndihmuar në lëkurën time, por në vend të thatë bërë më keq se deri sa unë të zbuluar diçka për të rivendosur dhe ushqej atë: Bath një luksoze në minutën e 15-flluskoj dush dy deri në katër herë në javë me 1 / 4 filxhan të lëngshme Transfuzionin Jeta Jon 84 Mineralet. Smoothness tillë softness dhe ju nuk mund ta imagjinoni si dhe e bën atë të relaksimit për mendimin tim ... Nëse ju nuk e dini se ku mund të marrin të lëngshme mineraleve mailto: health@antibiotic-alternatives.com? Subjekt = LocateIonicMin Oriental medicine ka një mësimdhënie ... blemishes ose pimples në fusha të ndryshme të trupit të veçanta të korrespondojnë me organet apo pjesët e trupit para se ata në fakt të shfaqen. Zonat që: A) ballin tregon një problem me të zorrëve trakt. B) Cheeks tregojnë problemet e gjirit ose të mushkërive. C) tregon zemër hundë zonë. D) Rreth gojë tregojnë reproductively zonë. E) JAWS tregojnë veshka zonë. F) Epërme mbrapa tregon zonën e mushkërive. G) supet fushë tregojnë që ndihmon tretjen e ushqimit. H) kraharori tregon dy mushkërive dhe zemrës zonë. Jo çdokush në panik, por kjo vetëm tregon se njerëzit me blemishes / pimples duhet të përmirësuar shëndetin e tyre të përgjithshëm si rrugën e ridding trupin e blemishes! Një fillim i mirë është duke eliminuar disa nga produktet e qumështit qullur fats kafshëve dhe sugars, ad përditshme vitamina dhe minerale. E profesionit mjekësor për pjesën më të madhe, thotë dietë nuk ka të bëjë asgjë me të. A doni të besohet se? Ka më shumë historitë e studimeve dhe të provojë se ndryshe! Marrja e ngarkuar veten tuaj dhe për tretmanet tuaja optimale shëndetësore. Shko jashtë dhe të marrin të shëndetshme Tani!

Krijo menyren tuaj te Largimit te puçrrave

Që nga 1982 ka qenë një Accutane besueshme, nëse nuk e diskutueshme, të drogës për trajtimin e rënda puçrra fytyre. Tani me përfaqësues FDA J. David Graham 's Accutane deklaratë se do të duhen të merren tek pjesa e tregut, prodhues dhe farmaceutike La Roche e mbrojtjes e të sigurisë në Accutane një Florida gjyqësore, qasja Accutane të përballet me kufizime në rritje. Autor i puçrra fytyre Messages: plasaritem kodin e juaj zits dhe thonë lamtumirë puçrra fytyre, Naweko San-Joyz, i kupton brengat e përballur me puçrra fytyre i sëmurë që dëshirën Accutane-si rezultate. San-Joyz kryer hulumtime të inexpensively imitator efektet e Accutane. "Accutane provokon pesë puçrra fytyre-luftën kundër veprimeve të përsëris se çdokush mund të përdorni të ushqyerit dhe vetë-kujdesit", shpjegon San-Joyz. Ulja e tepërta të naftës tajitje: Accutane është një derivat i vitaminës A dhe redukton tajitje të naftës nga ana e naftës gjëndra. Foods se furnizimin e trupit me Vitamina A dhe beta-carotene (i cili është konvertuar në vitaminë Një nga trupi) përfshijnë: mëlçisë, vajisur peshk, vezë tërë, flokëkuq, patate e ëmbël, dhe brokoli. Ekstrem Inkurajimi derdhje të lëkurës: Duke përdorur një cipë është metoda më e lehtë për të nxitur derdhje lëkurë. Shtresim releases e ndërtuar e ndërmarrjeve të vdekur qeliza të lëkurës, bakteriet dhe vajra të bllokuar në pores, e cila mund të çojë në formimin e blemishes. Ekstreme peels Peels vijnë në shkallë të ndryshme, nga i butë për të ashpër. Të trichloroacetic acid (TCA) zhvishem është një cipë ekstreme që mund të kushtojë prej $ 100 deri në $ 1000 në varësi të shkallës së trajtimit. Ajo është vetëm e kryera në zyrën e një mjeku. Ky nuk është një TCA ruani të gjitha megjithatë. I heq lëvoren mund të bëjë lëkurën të ndjeshme ndaj diellit shkaktojnë tepër-pigmentim. Home përdorimin peels: Disa over-the-counter peels përmbajnë papaja enzymes ose glycolic acid. Këto peels shtresohem lehtë të lëkurës dhe janë të sigurta për përdorim të përjavëshme. Ulja e përhapjes së infeksionit bakteriale: Duke përdorur një astringent të tilla si magjistare te kalter ose apple sidër uthull të dezinfektoj lëkurë redukton ndjeshëm praninë e baktereve në vështrimin. Kjo ulje kufizon inflamacion të lëkurës dhe mundësia e një puçërr në zhvillim. Përmirësimi i shëndoshë metabolizmi: Pa pagesë mund të yndyrshëm acids pezmatoj lëkurë dhe provokojnë puçrra fytyre eruptions. Reduktimi i ushqimeve që përmbajnë sasi të hydrolyzed fats yndyrë do të përmirësojë metabolizmit. Megjithatë, të bëjë konsumojnë thelbësore si acids yndyror Omega-3 dhe Omega-6, të cilat gjenden në ushqime të tilla si një lloj salmoni dhe vaj ulliri. Këto ndihma fats thelbësore të gastrointestinal trakt eliminuar substancat pro-nxitëse, që zvogëlon mundësinë e përjeton puçrra fytyre lesions. Ulja inflamacion: Një sistem i fortë imunizuar shërben si një zbutës kundër inflamacion. Zvogëlimin e stresit që ushtron veprimtari të tilla si, ushqim të mirë-një dietë të ekuilibruar dhe e gjumit rrit edhe sistemin e imunitetit. Një dietë plotësohet me B-kompleksit, zink dhe vitaminat C dhe E gjithashtu rrit efektivitetin e sistemit të imunitetit.

7.29.2009

Kontrolli i puçrrave ne fytyre

Puçrra fytyre ... ndikon në një shumicë e të rinjve dhe të rriturve shumë edhe në moshën e mesme. Është e humbën shpresën dreaded dhe mbi shumë nga të cilët vuajnë nga kjo gjendje e zakonshme të lëkurës. Pastrimi fillon puçrra fytyre puçrra fytyre nga kuptimi se çfarë është me të vërtetë dhe çka shkakton atë. Pastaj ne do të marrë në konsideratë se si mund të kontrollohen nga zgjidhjet e jetesës, kujdesin e lëkurës zgjedhje dhe përdorimin e mënçur make-up. Kush vuan nga kjo? Adoleshentëve luftë me puçrra fytyre, por në mënyrë të bëjë shumë të rriturit. Puçrra fytyre breakouts mund të rezultojë nga fluctuating hormon nivelet në faza të ndryshme të jetës, të tilla si moshë e pjekurisë seksuale, shtatzënisë ose menopauzë. Nga pamja e jashtme, puçrra fytyre mund të shfaqin shenja të brendshme, të tilla si të varfër, ose eleminimin buildup e toxins, mungesa e një ushtrimi apo nivele të larta stresi. Të dy meshkujt dhe femrat konkurroj me puçrra fytyre, si dhe shëndet të mirë dhe bukuria janë ndërthurur, shkaqet e puçrra fytyre mund të zbulojë zgjidhje për menaxhimin dhe reduktimin e lëkurës breakouts. Çfarë është kjo? Puçrra fytyre ndodh kur e naftës gjëndra prodhojnë tepërt sebum, lëkurën e tij të naftës, e cila accumulates me qeliza të lëkurës të vdekur për të formuar një prizë që është rezultat i bllokuar në një pore të lëkurës. Baktereve të bllokuar brenda pore ushqyer të sebum miksturë, shumëzimi dhe prodhimin e agjentëve të cilat pezmatoj muret e pore. Si punon sistemi i imunitetit për të sulmuar bakteriet, qelb është formuar që shpie në një puçërr i përflakur, blackhead ose whitehead. Picking squeezing ose mund të shkaktojë një puçërr të zhytem në dhjamë, lëshimi i të baktereve në zonën përreth, dhe mund të shkaktojë më shumë pimples, cysts ose scars. Për shumë njerëz, disa zona të lëkurës e kanë tepër dhjamor, vaj ose gjëndra të tepërta të cilat prodhojnë sebum. Këto fusha janë zakonisht të ballin, hundët, cheeks dhe / ose me thashetheme. Comedones, ose blackheads, nuk janë të shkaktuara nga dirt, por përkundrazi nga sebum e cila ka bllokuar një vrimëz, oxidized dhe zbardhur nga melanin. Çfarë shkakton ajo? Shpesh një çehre njolla denotes një dietë e lartë në sheqer ose qullur fats gjenden në ushqime të skuqur, i lëmuar ose ushqime të përpunuara. Anasjelltas, një dietë e ulët në yndyrë Maj mungesa esenciale yndyror acids, dhe gjithashtu mund të prekin tekstin ose pamjen e lëkurës. Breakouts mund të zbulojë toksinë buildup, që rrjedhin nga kapsllëk, veshkave ose limfatik probleme. Shkaset tjera përfshijnë një ndotur, mjedis të thatë, sezonalë dhe ndryshimet klimatike. Gjenetikë gjithashtu përcakton nëse një person do të jetë i gatshëm për të puçrra fytyre breakouts. Në përgjithësi, puçrra fytyre është shkaktuar nga një kombinim i katër faktorë kryesorë: - Gjenetikë - Skin Care - Lifestyle - Emocional Shtetit Ne nuk mund të ndryshojmë gjenetikën, por ne mund të ndryshojë të tre faktorët e tjerë për të ndihmuar në uljen e gjasat e puçrra fytyre breakouts. Puçrra fytyre Si mund të jenë të kontrolluara? Lëkura duhet të pastrohen, ushqyer dhe ushqehen. Externally, lëkurë përfitime nga një regjim të thjeshtë: - Pastrimit me një të butë, dhe të gjitha pak acidic natyrore sapun. Lloje të tjera mund të shkaktojnë skuqje soaps, hidhërim, ose acarim padepërtueshmëri shkak të kimikateve të ashpra, colorants deterxhentëve fragrances dhe ata janë bërë me. Shmangni çdo produkte që përmbajnë përbërësit e cila mund të ngacmoj apo ter lëkurë. Më shpesh fajtore përbërësit janë të naftës që rrjedhin, sintetike ose të kafshëve bazuar. - Tone me një pa alkool, të gjitha toner natyrore, që prej alkoolit është tharje të lëkurë dhe do të bëjë që të naftës gjëndra për të prodhuar më shumë sebum. Toner ndihmon gjithashtu zvogëlimin e bakteriale popullsisë në lëkurë, në rënie të numrit të baktereve të cilat do të migrojnë në pores. - Moisturize me një krem pa pagesë të naftës. Petroleum është comedogenic dhe mund pengore pores në mënyrë të panevojshme. Krema që përmbajnë waxes natyrore siç janë beeswax nuk kanë një efekt comedogenic mbi pores. Në natën, një masazh fytyre naftës në lëkurë si kjo ju ndihmon për të rritur qarkullimin sipërfaqen e lëkurës dhe të naftës suppresses prodhuar nga gjëndra tepërt të naftës. - Pasi në javë, të përdorni një derë e mirë për të hequr exfoliant vdekur qeliza të lëkurës të cilat grumbulluar në sipërfaqen e pores dhe të çojë në blackheads. Një punë e ndyrë maskë përdorur një herë në çdo dy javë ndihmon gjithashtu nxjerr druajtjen sebum në pores si clays pranishëm në maskë janë tepër absorbues. Brendshmi, lëkurë është ushqyer dhe pastrohen nga një dietë e pasur me fruta të freskëta, kokrra e tërë dhe e perimeve. Këto ushqime të sigurojë më shumë ujë, ushqyesve dhe fibra në dietë dhe mund të bëjë një ndryshim në dukjen e lëkurë. Relaksim, adekuate gjum, stërvitje dhe zvogëlimin e stresit gjithashtu luajnë një rol të rëndësishëm në mbajtjen e lëkurë të qartë dhe të shëndetshme si ata ndihmojnë trupit për të riparuar dhe çhelmoj veten. Sezonale ose ndryshimet klimatike, të tilla si dimër dhe lagështi në verë tepër të thatë, mjediset e ndotura gjithashtu kontribuojnë në puçrra fytyre breakouts nga jashtë ose tharje nevrikosshëm lëkurë. Si e lëkurës është e ekspozuar në temperaturat e thatë lagështi është humbur nëpërmjet lëkurës, duke shkaktuar të naftës gjëndra për të prodhuar më shumë sebum. Mbajtja e lëkurës të pastër dhe moisturized është thelbësore për parandalimin e pores të bëhet i bllokuar me sebum tepërt. Në kushtet e lagësht, lëkurë humbet lagështi nëpërmjet djersën dhe zhdukje, duke shkaktuar të njëjtin proces i cili mund të çojë në breakouts. Moisturizing rregullt dhe në pastrimin e thatë, me lagështi ose të ndotur kushte mund të zvogëlojë fillimin e puçrra fytyre. Grim gjithashtu mund të shkaktojë breakouts. Nëse ato përmbajnë përbërësit comedogenic, të tilla si ato që rrjedhin nga vajguri, ata mund të kontribuojnë në puçrra fytyre përkundër një të pastër dhe të shëndetshme të lëkurës ose regjim jetese. Zgjedh të gjitha natyrore përbërjen e cila është në harmoni me pjesën tjetër të lëkurës kujdesit tuaj regjim dhe më pak gjasa për të kontribuar në breakouts. Puçrra fytyre tretmanet që përmbajnë acid salicili ose puçrra fytyre benzoyl peroksid keqësohet, pasi këto janë shumë të lëkurës irritants dhe tharje. Çaj dru thelbësore të naftës është një alternativë e natyrshme, dhe punon me sterilizues zonën e infektuar me kontaktoni pa dëmtuar qelizat e lëkurës përreth. Ai gjithashtu mund të parandaluar rritjen microbial në atë zonë për orë të tëra. Trajtimeve të tjera për të cilat hydrocortisone puçrra fytyre përfshijnë thins e lëkurës me kalimin e kohës, ose antibiotikët të cilat mund të kontribuojnë në rezistencën microbial në afat të gjatë. Hormon tretmanet nga puna testosterone niveleve në rënie të trupit, që nga ky hormon është përgjegjës për prodhimin sebum. Ka alternativa natyrore për të ndihmuar në kontrollin puçrra fytyre, të tilla si pemë çaji, limon dhe gologungë vajra esenciale. Këto janë efektive dhe shumë të sigurt për të përdorur për trajtimin puçrra fytyre. Puçrra fytyre mund të jetë një burim i frustrimit për shumë. Shumë mund të bëhet, megjithatë për të minimizuar e shfaqjes e duke breakouts zvogëlimin e ndikimit të puçrra fytyre mbi jetën tonë. Marrja e shëndetshme rregullime të dietën tonë, e jetesës dhe të kujdesit të lëkurës produkti mund të çojë në zgjedhje të qartë, më rrezatues dhe të shëndetshme të lëkurës, më në fund të lirë nga puçrra fytyre.

Shkruaje ne Chat dhe Shtyp 'ENTER' ne Tastaturen tuaj

You4Dating.com | Rtk Live | Albasoul Mp3 | Tv dhe Radio | Lajme dhe info